Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin oraz Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA (fot. PSPA)
Konferencja o tematyce elektromobilności dla samorządów w Polsce odbędzie się w dniach 9-10 września 2019 r. w Lublinie. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Związek Miast Polskich oraz miasto Lublin. Dzisiaj podpisano List Intencyjny w tej sprawie.
Wydarzenie jest precyzyjnie zaadresowane. Do udziału w kongresie zaproszeni zostali włodarze polskich miast, przedstawiciele rad gmin, a także pracownicy samorządowi w urzędach gminnych, powiatowych i marszałkowskich oraz pracownicy jednostek zależnych, w których zakresie odpowiedzialności znajduje się elektromobilność. Wspólnie z polskimi i międzynarodowymi liderami rynku, praktykami nowej mobilności i ekspertami, będą analizowali i omawiali dostępne na rynku, najbardziej skuteczne i innowacyjne rozwiązania w zakresie zero- i niskoemisyjnego transportu. Będzie to zderzenie nowych koncepcji mobilności wdrażanych bądź badanych w miastach na całym świecie, z codzienną praktyką jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Przewidywana liczba osób, która weźmie udział w Kongresie to ponad 100 mówców i panelistów. W ramach KNM 2019 przewidziano 20 eksperckich sesji panelowych, 10 głównych ścieżek tematycznych, liczne warsztaty i strefę expo.
Organizatorem Kongresu są Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, największa organizacja branżowa zajmująca się kreowaniem rynku elektromobilności i paliw alternatywnych oraz Związek Miast Polskich, a gospodarzem i głównym partnerem Miasto Lublin.
– Lublin jest liderem w zakresie wiedzy i przygotowania dokumentacji branżowej oraz strategicznej w zakresie rozwoju elektromobilności. Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia w rozwijaniu zbiorowej komunikacji elektrycznej dysponujemy wartościowym „know how” dla innych miast Polski. Chcemy podjąć wspólne działania z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych, które będą miały wpływ na rozwój rynku elektromobilności i paliw alternatywnych zarówno w Lublinie, jak i w całym kraju. Prowadzenie dialogu i wymiana wiedzy pomiędzy administracją lokalną i reprezentacją branży jest szansą na wypracowywanie optymalnych rozwiązań stymulujących rozwój tej dziedziny – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Nowe koncepcje mobilności pozwalają zwiększyć dostępność, wydajność i zrównoważony charakter transportu. Celem Kongresu Nowej Mobilności 2019 jest propagowanie realizacji najbardziej obiecujących, innowacyjnych koncepcji nowej mobilności, aby umożliwić przenoszenie ich z obecnej pozycji do głównego nurtu zastosowań w transporcie miejskim.
– Bardzo się cieszę, że w tym roku gospodarzem Kongresu Nowej Mobilności został Lublin, miasto nowoczesne, stolica Polski Wschodniej otwarta na rozwiązania nowej mobilności. Tematem przewodnim tegorocznej edycji kongresu będzie elektromobilność. Współistnienie publicznego transportu zbiorowego, systemów car-sharingu czy miejskich rowerów, w oparciu o rozwiązania zeroemisyjne, to kwintesencja idei smart city, opartej na nowoczesnej technologii i równowadze systemów – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszena Paliw Alternatywnych.
W trakcie Kongresu podpisana zostanie deklaracja miast na rzecz elektromobilności oraz odbędzie się wręczenie nagród dla najbardziej wyróżniających się miast. Wydarzenie odbędzie się w. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.
Komentarze (0)