Wydarzenia

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

Układ hamulcowy

WYWIADY

ponad rok temu  16.08.2018, ~ Administrator   

„Made in Poland” – partnerstwo polskich firm
Strona 1 z 3

Tomex Hamulce (klocki i tarcze hamulcowe), Przedsiębiorstwo WP (przewody hamulcowe) i Linex (linki i cięgna motoryzacyjne) to trzy polskie firmy działające w sektorze hamulcowym. Co więcej, to polskie firmy z polskim kapitałem. Od jakiegoś czasu daje się zauważyć, że trzymacie się razem. 

Z Bartoszem Nowakiem z firmy Tomex Hamulce rozmawia red. Mirosław Giecewicz.

To prawda, te firmy mają polskie korzenie. Ponadto w każdym przypadku są to także firmy rodzinne, co ma zdecydowanie swoje zalety. Potrafimy znacznie szybciej reagować na potrzeby rynku niż globalne korporacje, w których proces decyzyjny przechodzi często z mozołem przez wiele szczebli w strukturze organizacyjnej. U nas głos klienta spotyka się z bezpośrednim odzewem i za to właśnie jesteśmy cenieni przez naszych kontrahentów.
Partnerstwo naszych firm funkcjonuje tak naprawdę od kilku lat. Przedstawiciele branży motoryzacyjnej mają wiele okazji do wspólnego spotykania się, dyskutowania i przede wszystkim wymiany zdań podczas nie tylko imprez targowych, ale także kongresów organizowanych od lat przez SDCM. Są to doskonałe sposobności do wymiany doświadczeń czy podzielenia się na przykład uwagami dotyczącymi konkretnych rynków w Europie. Dzięki temu producentom niebędącym międzynarodową organizacją znacznie łatwiej jest przygotować się na ekspansje na nowe, nieznane do tej pory rynki.

Wspólna kooperacja, np. poprzez wystawianie się na jednej powierzchni, ma według mnie sens. Klient zainteresowany np. klockami może łatwo dotrzeć do innych elementów hamulcowych, czyli oferty firm Linex i WP. Trzy podmioty skupione na wspólnym stoisku mogą silnej „atakować” branżę. Czy tak jest w praktyce?

Zgadza się, nasze firmy coraz częściej wystawiają się na wspólnych stoiskach, zarówno na imprezach krajowych, jak i na targach zagranicznych. Dzięki temu docieramy z kompleksową ofertą układu hamulcowego do zainteresowanych klientów. Dystrybutorzy mogą łatwo znaleźć powiązane ze sobą części. Ponadto znamy nasze produkty na tyle dobrze, iż możemy polecać się wzajemnie naszym dotychczasowym klientom – wielokrotnie dystrybutor zainteresowany ofertą firmy WP po nawiązaniu współpracy zwracał się do firmy Tomex i odwrotnie, a i my naszym zagranicznym klientom sugerujemy, aby zainteresowali się na przykład ofertą firmy Linex. Wspólne działania przynoszą pożądany efekt synergii.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony