Wydarzenia

Wydarzenia

10 miesięcy temu  21.09.2017, ~ Administrator   

Michelin na targach IC: najnowsze opony i auta Macieja Dreszera

Michelin zaprasza do odwiedzenia stoiska nr 334 (hala C) na nadchodzących targach Inter Cars. Podczas targów Michelin przestawi swoją najnowszą letnią oponę sportową MICHELIN Pilot Sport 4 S do samochodów UHP (Ultra High Performance) takich jak: Aston Martin, Ferrari, Lamborghini, MC Laren, Porsche, Nissan GTR, Honda Type R, Renault Megane RS. Opona przeszła testy niezależnych organizacji TÜV SÜD i DEKRA, w których zajęła pierwsze miejsce w kilku kluczowych obszarach jednocześnie: hamowanie na suchej nawierzchni, hamowanie na mokrej nawierzchni, czas okrążenia na suchej nawierzchni i trwałość.

Ponadto na stoisku Michelin będzie można zobaczyć pierwszą oponę letnią z homologacją zimową MICHELIN CrossClimate+, gamę letnich opon sportowych oraz opon zimowych, od podstawowego modelu MICHELIN Alpin 5 po ogumienie z segmentu UHP (Ultra High Performance), jak MICHELIN Pilot Alpin 4 czy MICHELIN Latitude Alpin.

Ponadto podczas targów Michelin zaprezentuje aż dwa samochody Macieja Dreszera. Pierwszy z nich to auto z europejskiej serii NASCAR, której patronuje Michelin, czyli Ford Mustang NASCAR z silnikiem V8 o poj. 5,7 litra. Samochód z karoserią z włókna szklanego ma ponad 5 m długości oraz waży jedynie 1210 kg, co pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości 300km/h. Drugi z samochodów to zwycięskie BMW M235i Racing Cup – jedyny egzemplarz w Polsce i jeden z 80 wyprodukowanych na świecie. Samego Macieja Dreszera będzie można spotkać na stoisku Michelin. Jest on jednym z najbardziej obiecujących młodych kierowców w Polsce. Ma tylko 21 lat, a na swoim koncie zwycięstwa m.in. w klasyfikacji generalnej cyklu wyścigów BMW M235i Racing Cup. W tym roku podjął kolejne wyzwanie: start w cyklu NASCAR.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony