Wydarzenia

Wydarzenia

8 miesięcy temu  15.09.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Fot. IAA

Słynne targi IAA MOBILITY w Monachium niezmiennie inspirują i fascynują. Dowód? Ponad pół miliona gości w tegorocznej edycji. Jest więcej imponujących liczb - 300 światowych premier i nowości, ponad 3700 akredytowanych dziennikarzy z 82 krajów. 92% gości ocenia IAA MOBILITY jako doskonałe lub dobre wydarzenie.

Targi odbyły się w dniach 5-10 września. - Tegoroczne targi IAA MOBILITY 2023 były znaczącym sukcesem i punktem odniesienia dla przyszłości mobilności. Niemiecki przemysł motoryzacyjny jest pewny siebie i zdeterminowany - jesteśmy gotowi na przyszłe wyzwania. Jesteśmy optymistami, że nasze innowacje wyznaczą globalne standardy. IAA MOBILITY jest sygnałem do zmian, pokazującym silną wolę i zdolność przemysłu motoryzacyjnego do bycia innowacyjnym, potrzebnym do przekształcenia tej transformacji we wspólny sukces - podają organizatorzy w oficjalnym podsumowaniu.Warto odnotować ogromne zainteresowanie ludzi przyszłością mobilności. Panuje przekonanie, że zrównoważone ekologicznie i cyfrowe samochody odegrają kluczową rolę. - Intensywny dialog i konstruktywne debaty z zainteresowanymi stronami ze świata polityki, społeczeństwa i biznesu w Open Space i na szczycie IAA mają kluczowe znaczenie dla osiągnięcia neutralnej dla klimatu mobilności. Obrazy nadawane z Monachium w ostatnich dniach pokazują nasze optymistyczne spojrzenie na przyszłość i misję niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego - z pasją ekscytować ludzi swoimi koncepcjami i rozwiązaniami -

czytamy w raporcie IAA.

750 wystawców, ponad 300 światowych premier i ponad 3700 akredytowanych dziennikarzy, a wśród gości m.in. kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Średnio, co drugi wystawca pochodził z zagranicy. Wysoki poziom międzynarodowości był również widoczny wśród odwiedzających: prawie 30% z nich pochodziło z zagranicy, ze 109 krajów. Międzynarodowy zasięg wydarzenia wzrósł o 70% w porównaniu do IAA MOBILITY 2021.

- IAA MOBILITY przyciągnęło do Monachium największe firmy z sektora mobilności i technologii na całym świecie oraz wiele startupów. Ostatnie kilka dni, liczby i osobiste rozmowy dowodzą: IAA MOBILITY to międzynarodowa platforma międzybranżowa dla przyszłości mobilności. To, co dzieje się w Monachium, jest odbierane na całym świecie z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem. To dowodzi, że nasza koncepcja szczytu IAA i w Open Space idealnie pasuje do Monachium. Dziękuję również policji, straży pożarnej i zespołom ratowniczym, które zapewniły bezpieczeństwo IAA MOBILITY 2023 w Monachium. Prowadzimy owocne rozmowy z Messe München GmbH na temat IAA MOBILITY 2025 - podsumowuje Hildegard Müller, prezydent niemieckiego związku przemysłu motoryzacyjnego VDA.

Ponad 500 międzynarodowych prelegentów na konferencji IAA dyskutowało o przyszłość mobilności. Wśród nich znaleźli się czołowi dyrektorzy generalni z sektorów mobilności i technologii, a także międzynarodowe osobistości, takie jak zdobywczyni Oscara Natalie Portman, kandydatka do misji na Marsa Alyssa Carson i Sophia Kianni, założycielka inicjatywy na rzecz ochrony klimatu.

92% uczestników ocenia IAA MOBILITY jako wydarzenie doskonałe lub dobre. 94% respondentów poleciłoby IAA MOBILITY. Dla większości ankietowanych głównym zainteresowaniem były samochody; ponad jedna czwarta przyjechała na prezentowane rowery i mikromobilność. IAA MOBILITY jest szczególnie atrakcyjne dla młodszej publiczności - 64% odwiedzających było w wieku poniżej 40 lat. 

Jednym z celów IAA MOBILITY jest prowadzenie otwartego dialogu i konstruktywnej wymiany poglądów ze społeczeństwem. W Citizens Lab na Marienplatz w Monachium odbyło się 65 paneli i warsztatów na temat przyszłości mobilności i rozwoju miast. Oferty dla rodzin i wydarzenia kulturalne, takie jak bezpłatne koncerty OpenAir, również spotkały się z  dużym zainteresowaniem. Szczególną atrakcją były liczne jazdy testowe. Ponad 8 500 jazd testowych samochodami pozwoliło gościom na bezpośrednie zapoznanie się z najnowszymi innowacjami w zakresie mobilności. To o 1000 jazd więcej niż podczas IAA MOBILITY 2021. Około 4000 jazd rowerami i e-rowerami pokazuje, że rowerowe tory testowe w Ogrodzie Angielskim również były ogromnym sukcesem.

- Ludzie chcą zobaczyć i doświadczyć innowacji w zakresie mobilności. Naszą naczelną zasadą jest kształtowanie indywidualnej mobilności w zrównoważony i cyfrowy sposób - podsumowuje Müller.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony