28 lutego na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, oficjalnie zainaugurowano studia podyplomowe „Nowa Mobilność”. Stanowią one odpowiedź na potrzeby zmieniającego się rynku pracy. Ich adresatem jest kadra zarządzająca oraz specjaliści firm budujący kompetencje w obszarze zrównoważonego transportu oraz szeroko pojętego sektora e-mobility.
To milowy krok w edukacji wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej, która będzie niezbędna w transformacji napędowej transportu oraz tworzeniu nowych obszarów związanych z nową mobilnością.
Uruchomienie studiów podyplomowych Nowej Mobilności, realizowanych przez PSPA oraz Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej (SiMR PW) stanowi zwieńczenie kilku lat prac przygotowawczych. W realizację programu zaangażowanych jest 48 wykładowców m.in. z Międzywydziałowej Kadry Politechniki Warszawskiej z Wydziałów Samochodów i Maszyn Roboczych, Elektrycznego, Chemicznego oraz Transportu, a także 39 praktyków sektora biznesu.
– Pierwsze zajęcia na kierunku Nowa Mobilność już za nami. Miałem ogromną przyjemność poprowadzić pierwszy z trzydziestu przedmiotów, które będą realizowane w przeciągu dwóch semestrów. Od samego początku działalności PSPA, edukacja zawsze była dla nas tematem priorytetowym. Angażujemy się w szereg projektów, które mają na celu budować świadomość poprzez przekazywanie rzetelnej wiedzy. Zainagurowane studia podyplomowe są tego najlepszym przykładem – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.
– Pogłębianie wiedzy z zakresu elektromobilności, to nie jest już tylko czysta ciekawość, ale obowiązek osób związanych z zarządzaniem flotami samochodowymi. Ugruntowana wiedza, poparta praktyką i doświadczeniem zawodowym, to najlepsze co słuchacz otrzyma. Mając na uwadze, że ponad 70% nowych samochodów rejestrowanych jest na firmy i to głównie one napędzają elektromobilność w Polsce, na przedmiocie Zarządzanie elektromobilnością skupię się na transformacji flot samochodowych okiem fleet menedżera – komentuje Marek Andruchów, Prezes Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych.
„Nowa Mobilność” to kierunek skierowany m.in. do kadry zarządzającej, specjalistów firm i instytucji budujących kompetencje w przedmiotowym obszarze. Nowoczesne podejście do procesu dydaktycznego zapewni absolwentom unikalny na polskim rynku pracy, kompleksowy zasób wiedzy związanej z elektromobilnością, rynkiem pojazdów elektrycznych, infrastrukturą ładowania, rozwojem zeroemisyjnych technologii, w tym wodorowych, a także wszelkimi kwestiami prawnymi, społecznymi i gospodarczymi oddziałującymi na rynek zrównoważonego transportu.
Zainaugurowane zajęcia odbywają się w ramach I edycji studiów podyplomowych „Nowa Mobilność”. Inauguracji zajęć na uczelni towarzyszyło uroczyste spotkanie wykładowców oraz osób zaangażowanych w powstanie oraz organizację studiów. Na zainteresowanych zapisaniem się na podyplomowe studia „Nowa Mobilność” czekają ostatnie wolne miejsca.
Fot. PSPA
Komentarze (0)