Wydarzenia

Warto wiedzieć

Wydarzenia

9 miesięcy temu  15.10.2019, ~ Administrator   

Nowe technologie DENSO na IAA 2019 we Frankfurcie

Podczas targów DENSO zaprezentowało nowe technologie, obejmujące urządzenia i oprogramowanie, których celem jest szybszy rozwój mobilności. Targi odbyły się we Frankfurcie.

Podczas targów DENSO zaprezentowało niektóre ze swoich najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii motoryzacyjnej. Są one częścią długoterminowego planu firmy mającego na celu przyspieszenie rozwoju mobilności i maksymalizację wkładu w realizację celów zrównoważonego rozwoju (SDG). Zaprezentowane technologie podkreślają niedawną ekspansję firmy w zakresie oprogramowania, które łączy się ze specjalistyczną wiedzą DENSO na temat opracowywanych urządzeń.

Przemysł motoryzacyjny rozwija się w niespotykanym tempie. Cieszymy się, że mamy tę wyjątkową okazję, by móc wprowadzać przełomowe innowacje kształtujące przyszłość mobilności - mówi Hisaaki Sato, dyrektor generalny i prezes DENSO International Europe.

Wzmacnianie partnerstwa

Na stoisku wystawienniczym DENSO pojawiło się także pięć firm technologicznych, które DENSO wspiera lub z którymi prowadzi wspólne przedsięwzięcia w ramach długoterminowej wizji przyspieszania rozwoju mobilności – połączonej, zautomatyzowanej, współdzielonej i zelektryfikowanej. DENSO zainwestowało prawie 100 milionów dolarów w startupy na całym świecie, umacniając partnerstwa w branży motoryzacyjnej i poza nią. Partnerami na stoisku DENSO były firmy technologiczne MaaS Global, Ridecell, Bond Mobility, Canatu i JOLED.

Odwiedzający mogli również obejrzeć Delft Driverless Car – w pełni autonomiczny, elektryczny samochód wyścigowy stworzony przez studentów Uniwersytetu Technicznego w Delft (Holandia) we współpracy z MIT (USA). Ten bezzałogowy pojazd waży 185 kg i ma pojemność 187 litrów. W 2019 roku Delft Driverless Car zaczął brać udział w wyścigach samochodowych, m.in. występował w Formule Student we Włoszech i Niemczech, gdzie osiągnął imponujące wyniki – zajął odpowiednio 2 i 3 miejsce na podium.

Korporacja DENSO

DENSO jest globalnym dostawcą mobilności z rocznym obrotem w wysokości 48,3 miliarda dolarów, który opracowuje zaawansowane technologie i części do niemal każdego modelu pojazdu, jaki porusza się na drodze. DENSO posiada 221 oddziałów w 35 krajach, w których opracowywane są technologie, układy i części do systemów termicznych, systemów sterowania układem napędowym, systemów mobilnych, elektrycznych i elektronicznych, które bezpośrednio zmieniają kierunek rozwoju świata.

Ponad 170 000 pracowników firmy toruje drogę ku przyszłości mobilności, której celem jest poprawa jakości życia, wyeliminowanie wypadków drogowych i ochrona środowiska. W Europie DENSO prowadzi działalność produkcyjną i sprzedażową w 11 krajach i zatrudnia prawie 17 000 osób. W roku fiskalnym zakończonym 31 marca 2019 r. DENSO przeznaczyło 9,3% globalnej skonsolidowanej sprzedaży na badania i rozwój.

Tagi: Denso,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony