ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wydarzenia

Warto wiedzieć

Wydarzenia

8 miesięcy temu  20.06.2018, ~ Administrator   

Nowości firmy OSRAM na targach ProfiAuto Show 2018
Strona 1 z 2

Tegoroczna edycja imprezy ProfiAuto Show będzie dla marki OSRAM okazją do premiery najnowszych produktów motoryzacyjnych. Na stoisku zaprezentowane zostaną m.in. żarówki samochodowe, retrofity, lampy warsztatowe oraz innowacyjne rozwiązania oświetleniowe.

Długi zasięg światła i większa jego ilość na drodze to jedne z najważniejszych parametrów, jakimi kierują się kierowcy przy zakupie oświetlenia samochodowego. By zapewnić najwyższą jakość światła i bezpieczeństwo na drodze, OSRAM wciąż udoskonala swoje produkty rodziny Night Breaker. Po raz pierwszy na targach zaprezentowane zostaną nowe żarówki i lampy ksenonowe tej serii, które znajdą się w ofercie firmy już na jesieni.

Żarówki halogenowe Night Breaker Laser od teraz będą wyróżniać się jeszcze jaśniejszym światłem (nawet do 150% w porównaniu z wymogami normy) i będą oświetlać drogę do 150 m przed samochodem. Z kolei lampy ksenonowe Xenarc Night Breaker Laser to zasięg nawet do 250 m i do 200% jaśniejsze światło. Takie parametry w parze z bielszą barwą światła (do 20%) umożliwią kierowcom szybszą reakcję na niebezpieczeństwo podczas jazdy. Do rodziny Night Breaker dołączą także żarówki Night Breaker Silver zapewniające do 100% jaśniejsze światło i oświetlające drogę do 130 m. Na stoisku OSRAM będą także żarówki H18 i H19. Ich atutem jest nie tylko większa ilość światła, lecz także fakt, że można je montować w dużo mniejszych reflektorach, co daje stylistom aut więcej swobody.

Retrofitom LED poświęcona będzie kolejna część stoiska OSRAM. Oprócz dostępnych już od dłuższego czasu diodowych zamienników żarówek pomocniczych (LEDriving Retrofit), pokazane zostaną m.in. retrofity LED dla klasycznych żarówek przeciwmgłowych. Lampy LEDriving FOG, dostępne są w dwóch odmianach – pozwalają zastąpić halogenowe źródła światła typu H8/H11/H16 oraz H10. Zapewniają światło o temperaturze barwowej 6000 K, dzięki czemu stanowią ciekawe uzupełnienie dla diodowych świateł dziennych oraz reflektorów głównych, wyposażonych w ksenony czy źródła LED.

To jednak nie wszystko. Na stoisku będzie można obejrzeć zapowiedź kolejnych jesiennych nowości - zamienników dla żarówek halogenowych H7, H11, HB4. Lampy LEDriving HL stanowią najwygodniejsze rozwiązanie do modernizacji istniejących reflektorów zapewniając stylowy wygląd, bielsze światło oraz lepszą widoczność. Montaż lamp jest niezwykle prosty, należy jednak pamiętać, że retrofity nie posiadają homologacji ECE, nie mogą więc być używane w oświetleniu zewnętrznym pojazdów, poruszających się po drogach publicznych. Można je stosować między innymi w pojazdach off-road.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony