Wydarzenia

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

6 miesięcy temu  23.08.2019, ~ Administrator   

Nowy gracz na polskim rynku części zamiennych

Na polski rynek wszedł nowy dystrybutor części samochodowych online. To Carpadoo, należący do firmy kfzteile24 GmbH, będącej wiodącym, internetowym dystrybutorem motoryzacyjnych części zamiennych w Niemczech.

Polski rynek jest atrakcyjnym miejscem dla dystrybutorów części zamiennych. W 2018 roku 85% firm prowadzących sprzedaż na polskim rynku uzyskało wzrost przychodów, w 16 proc. z nich był to wzrost na poziomie ponad 20%. Do inwestycji zachęcają również raporty międzynarodowych firm badawczych. Dla przykładu, eksperci firmy 2HMForum przewidują, że rynek części samochodowych online będzie rósł w większości krajów europejskich od 4 do 8 proc. rocznie.

Polski rynek jest szczególnie atrakcyjny dla dystrybutorów części zamiennych, gdyż polscy kierowcy przede wszystkim kupują i sprowadzają z UE auta używane, bardzo często ponad 10-letnie. Takie samochody są mocno zużyte, co sprawia, że poza typowymi czynnościami serwisowymi, wymagają poważniejszych napraw dotyczących np. układów zawieszenia, osprzętów silnika i samych jednostek napędowych, układów kierowniczych, elektroniki i wielu innych.  Zakup części online pozwala ich właścicielom na możliwość skorzystania z szerokiego wyboru podzespołów różnych producentów oferowanych w szerokim zakresie cen (od markowych do najtańszych zamienników). Automatyczne wyszukiwarki pozwalają na łatwy dobór części do danego pojazdu nawet kompletnemu laikowi.

W Polsce działa bardzo wielu graczy na rynku moto części. Czy rozpoczęcie działalności przez Carpardoo zwiększy konkurencję?

Carpardoo to sieć sklepów internetowych specjalizujących się w sprzedaży części motoryzacyjnych online. Sklepy działają już w Polsce, we Francji, Holandii, Danii i Austrii. Marka Carpardoo, stworzona przez kfzteile24 GmbH, to jeden z największych dystrybutorów  części samochodowych online w Niemczech. Prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sklepu internetowego kfzteile24 oraz punktów stacjonarnych, przy których działają również warsztaty samochodowe. Carpardoo jest aktywne w krajach graniczących z Niemcami, aby móc wykorzystać potencjał dopracowanych rozwiązań logistycznych zmniejszających koszty, co ma przełożenie na finalną cenę części.

Tagi: Carpardoo

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony