Wydarzenia

Pojazdy użytkowe

8 miesięcy temu  07.09.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Nowy punkt IVECO w Gręzowie pod Siedlcami

Autoryzowany dealer IVECO, firma TIRMET Sp. z o.o. uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów tej marki.

Rodzinna firma TIRMET, zajmująca się kompleksowymi naprawami oraz serwisowaniem pojazdów ciężarowych, powstała w 1997 roku w Międzyrzecu Podlaskim. TIRMET jest związany z marką IVECO od roku 2012.

Oficjalne otwarcie nowej placówki miało miejsce 1 września 2023 roku. Znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwej drogi krajowej nr 2 łączącej Warszawę z Terespolem. W wyróżniającym się nowoczesną architekturą przestronnym obiekcie, prowadzona jest sprzedaż nowych modeli IVECO, reprezentujących rodziny pojazdów lekkiej i średniej ładowności. Placówka świadczy również kompleksowe usługi serwisowe związane z obsługą gwarancyjną i pogwarancyjną, a także sprzedaż oryginalnych części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Budynek serwisu wraz z częścią magazynową dysponuje powierzchnią 1500 m2 i mieści 10 stanowisk naprawczych, do których dostęp zapewnia 5 bram przejazdowych. Dodatkowe, 11 stanowisko, ma formę ścieżki diagnostycznej i dysponuje oddzielnym kanałem rewizyjnym.

Wartym podkreślenia jest fakt, że realizując inwestycję związaną z budową swojego nowego oddziału, firma TIRMET postawiła na liczne nowoczesne i proekologiczne rozwiązania. Obejmują one montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 50 kW, a także zastosowanie zespołu trzech pomp ciepła o łącznej mocy 115 kW do ogrzania budynku oraz sześciu kolektorów słonecznych odpowiedzialnych za podgrzewanie wody. Instalacja nawiewno-wyciągowa umożliwia odzysk ciepła za pomocą rekuperacji. Woda deszczowa może być zbierana i wykorzystywana do celów gospodarczych dzięki zbiornikowi o pojemności 100 m3. Utratę ciepła ograniczono do minimum poprzez zastosowanie nowoczesnych i skutecznych materiałów izolacyjnych. Dobry dostęp światła dziennego do wnętrza hali serwisowej zapewniają rozbudowane świetliki dachowe oraz częściowo przeszklone bramy wjazdowe, co w znacznym stopniu ogranicza zużycie energii elektrycznej do oświetlenia

Fot. IVECO

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony