Wydarzenia

Warto wiedzieć

Wydarzenia

Wydarzenia rynkowe

ponad rok temu  30.08.2018, ~ Administrator   

Nowy wiceprezes SDCM. Robert Kierzek wraca do motoryzacji

Robert Kierzek (pierwszy od prawej), Alfred Franke (drugi od lewej). Fot. Piotr Łukaszewicz

Wieloletni prezes i członek zarządu Inter Cars S.A., po rezygnacji z dotychczasowego stanowiska, objął stanowisko wiceprezesa Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Robert Kierzek wesprze organizację w działaniach, mających na celu zabieganie o korzystne regulacje prawne dla rozwoju niezależnego segmentu rynku motoryzacyjnego (IAM). W szczególności będzie angażował się w tematy związane z: rozwojem systemów telematycznych, naprawami powypadkowymi, ograniczaniem szarej strefy w motoryzacji, pomocą w rozwoju dla polskich producentów oraz sprawami dotyczącymi działalności Stacji Kontroli Pojazdów (SKP).

– Bardzo się cieszę, że Robert zdecydował, aby wykorzystać swoje ogromne doświadczenie do wsparcia całego niezależnego rynku motoryzacyjnego. Branża stoi przed wielkimi wyzwaniami, ale wierzę, że dzięki takiemu wzmocnieniu naszego zespołu będziemy mieli większe szanse, aby osiągnąć korzystne warunki do dalszego rozwoju aftermarketu w Polsce i Europie. Zaangażowanie takiej osoby jak Robert w działalność naszej organizacji, świadczy także o sukcesie i rozwoju SDCM, które nieustannie umacnia swoją pozycję w kontaktach z polskimi i europejskimi politykami – powiedział Alfred Franke, Prezes SDCM.
– Zgodzę się z Alfredem, że branża stoi przed dużymi wyzwaniami. Mam nadzieję, że moje dotychczasowe doświadczenie przyda się stowarzyszeniu i całej branży. Wierzę też, że będzie to dodatkowy impuls silnie jednoczący środowisko firm produkcyjnych, handlowych i usługowych. Trudny do zaakceptowania jest fakt, że SDCM od lat skutecznie wspiera całą branżę, a część firm nie chce aktywnie wspierać jego działań. Mam głębokie przekonanie, że wspólnie uda nam się wzmocnić i tak już silny głos niezależnego rynku motoryzacyjnego – dodał Robert Kierzek. 

Profil nowego wiceprezesa SDCM

Robert Kierzek od początku swojej kariery zawodowej związany był z firmą Inter Cars S.A., w której pracę rozpoczął na samym początku jej istnienia. W latach 1992-1996 pracował jako sprzedawca w Inter Cars s.c. Od roku 1996, przez dwa lata, pełnił funkcję kierownika działu zamówień. W 1998 r. objął stanowisko dyrektora ds. handlowych. Od 2001 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Inter Cars S.A. W latach 2010 – 2017 piastował stanowisko Prezesa Zarządu Inter Cars S.A. Od maja 2017 pełnił znowu funkcję Wiceprezesa Zarządu Inter Cars S.A.

SDCM nadal poszukuje pracownika

Pomimo takiego wzmocnienia struktury, SDCM nadal poszukuje pracownika na stanowisko Dyrektora ds. publicznych i relacji rządowych.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony