Wydarzenia

Paliwa i oleje

2 miesiące temu  22.03.2023, ~ Rafał Dobrowolski,   Czas czytania 3 minuty

Oleje w kartonowych opakowaniach

PETRONAS Lubricants International wprowadza właśnie na cały rynek europejski ekologiczne opakowania Bag In Box (BIB). Kartonowe pudełka z plastikowym wkładem i wbudowanym kranem stanowią znaczący krok naprzód na drodze firmy do zrównoważonego rozwoju. Oleje z linii Syntium w opakowaniach BIB będą dostępne w Polsce w drugim kwartale 2023 roku.

Firma PETRONAS dokładnie prześledziła cykl życia swoich produktów, a także ich opakowań. Począwszy od powstania, poprzez logistykę, aż po zużycie i przetworzenie odpadów. Na podstawie tej analizy zaprojektowano nowoczesne opakowania kartonowe Bag In Box, które otrzymały certyfikat UN Mark. Świadczy on o tym, że BIB spełniają wszystkie przepisy transportowe dotyczące pakowania i wysyłki towarów niebezpiecznych – jest to niespotykany certyfikat w branży olejowej.

Produkcja PETRONAS Syntium BIB wiąże się z mniejszą emisją dwutlenku węgla, ograniczoną ilością odpadów i zastosowaniem materiałów pochodzących z recyklingu. W rezultacie, firma zredukowała zużycie tworzyw sztucznych o 92%! W efekcie podczas procesu pakowania olejów zużywane jest do 85% materiałów mniej w porównaniu do tradycyjnych butelek. Nowatorskie opakowanie składa się z dwóch uzupełniających się elementów: zewnętrznej części kartonowej oraz wewnętrznej torby z miękkiego tworzywa sztucznego przeznaczonej dla produktów płynnych. Takie połączenie gwarantuje bezpieczny i bezproblemowy transport produktu z magazynu do punktu docelowego.

Solidny karton nadaje się w 100% do przetworzenia

Opakowanie posiada wysokiej jakości nadruk, dzięki czemu klienci mogą łatwo odróżnić produkty PETRONAS Syntium BIB. Wewnętrzna torba wykonana jest z wytrzymałej folii nylonowej LX. Zastosowany materiał w porównaniu z innymi tworzywami uszczelniającymi charakteryzuje się większą wytrzymałością na rozciąganie, przebicie, wydłużenie i zgrzewanie. Zintegrowany kurek zapewnia skuteczną barierę aromatyczną, a także wygodne nalewanie, wolne od rozlewania i zacieków. Dzięki temu użytkownik może wykorzystać produkt w 100%. Opakowanie wewnętrzne i zewnętrzne łączy w sobie zrównoważony rozwój z wygodą i trwałością. Stanowi to znaczącą zmianę na korzyść ekologicznych opakowań w branży olejów silnikowych.

W warsztacie Bag in Box umożliwia za to wygodniejszą ekspozycję, użytkowanie i przechowywanie w porównaniu z tradycyjnymi opakowaniami w butelkach. Dostosowane metalowe stojaki na dozowniki zapewniają ergonomiczną prezencję, umożliwiając nalewanie produktu wprost z kartonu do dzbanka za pomocą poręcznego kranu. PETRONAS Syntium BIB jest również wygodniejszy w użyciu niż beczki z uwagi na swoje rozmiary i masę. Dzbanki na olej umieszczone na półce poniżej przyczyniają się do sprawniejszej wymiany oleju, a ponieważ jest ich sześć, po jednym na każdy rodzaj oleju Syntium, zapobiegają również ewentualnym zanieczyszczeniom pomiędzy różnymi produktami.

Oprócz korzyści ekologicznych, technologia BIB pomaga również ograniczyć zajmowaną przestrzeń w warsztatach. Dzięki nowatorskiej ekspozycji, regały z olejem zajmują o 9% mniej miejsca niż tradycyjne beczki czy butelki.

– Wprowadzenie opakowań Bag In Box stanowi kluczowy krok naprzód w realizacji celu zerowej emisji netto w 2030 roku przez PETRONAS Lubricants International. Dobro naszej planety, a także zadowolenie naszych konsumentów stawiamy na pierwszym miejscu. Jesteśmy dumni z tego, że tworzymy wysokiej jakości produkty, które odpowiadają na wyzwania środowiskowe. Nasi klienci zachęcają nas do rozwijania ekologicznych innowacji. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację zielonej transformacji i już zastanawiamy się, co możemy dalej zrobić, aby rozwijać się w sposób zrównoważony – tłumaczy Domenico Ciaglia, Dyrektor Regionu EMEA dla PETRONAS Lubricants International.

Fot. PETRONAS Lubricants International

GALERIA ZDJĘĆ

Oleje w kartonowych opakowaniach

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ REX 2 2 miesiące temu Co najmniej śmiesznością, jeżeli nie totalną głupotą jest walka z klimatem i z CO2, kiedy "wielcy" tego świata nie mogą sobie poradzić z silniejszym wiatrem, lub deszczem, przede wszystkim szczególne podkreślanie zalet jakiegoś produktu przy produkcji którego jakoby miałoby zostać wytworzona mniejsza emisja CO2. Czekam na artykuł dowodzący że CO2 jest gazem szkodliwym dla atmosfery, skoro jest cięższy od powietrza?, czy możliwe jest życie na ziemi bez CO2 i zarazem bez zieleni, skoro jest nazywany gazem życia, oraz jaki procent w atmosferze stanowi CO2. Jeszcze nie słyszałem żeby jakiś "mądry" chociażby raz wspomniał że dzięki CO2 jest zieleń i życie w oceanach.
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
  • ~ Kszak 1 2 miesiące temu Ale to już było...
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony