Wydarzenia

Wydarzenia

2 miesiące temu  04.11.2021, ~ Administrator   

Opłaty za badanie techniczne od 17 lat bez zmian. Będzie protest w Warszawie

Manifestacja odbędzie się w Warszawie. Fot. pixabay

Opłaty za badania techniczne pojazdów nie zmieniły się już od 17 lat. Każdy przedsiębiorca prowadzący stację kontroli pojazdów doskonale zdaje sobie z tego sprawę. W tym okresie o 340% wzrosło minimalne wynagrodzenie, zmieniła się stawka VAT z 22 na 23%, a inflacja wzrosła o przeszło 40%.  Bardzo zwiększyły się także koszty prowadzenia działalności.

Takie informacje podaje Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów zapowiadając protest w Warszawie.

- Dla przedsiębiorcy 98 zł brutto za badanie techniczne samochodu osobowego ma obecnie zupełnie inną wartość niż w 2004 roku. Teraz mamy diametralnie inne realia gospodarcze! To powoduje, że wiele stacji kontroli pojazdów balansuje na progu rentowności. Jeśli ten stan będzie się dłużej utrzymywał, przedsiębiorcy zaczną bankrutować - informuje PISKP.

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów od dawna podejmuje działania na rzecz waloryzacji i urealnienia wysokości opłat za badania techniczne. - Nie jest to łatwe, ponieważ podwyższenie stawek nie jest decyzją merytoryczną, tylko polityczną. Znaleźliśmy się w takim miejscu, że pojawiła się realna szansa na zmiany, na oczekiwaną od tak dawna waloryzację. Musimy tylko razem, całe środowisko badań technicznych, się o to postarać. Musimy zamanifestować, że już dłużej na waloryzację czekać nie możemy! Może być po prostu za późno - czytamy w komunikacie Izby.

Manifestacja odbędzie się 18 listopada 2021 roku w Warszawie.  Zbiórka o godz. 11.00 na parkingu przy Hali Torwar przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie.  Start protestu o godz. 12.00. Przemarsz ulicami: Łazienkowska, Myśliwiecka, Park Agrykola, Agrykola, Al. Ujazdowskie przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

- Będziemy chcieli złożyć petycję wraz z deklaracjami poparcia, których mamy już (stan na 29.10.2021) prawie 1800!! Mamy nadzieję, że będzie ich więcej. Liczymy na Wasze wsparcie i Waszą obecność!! Dla uczestników protestu przewidujemy parking - podaje PISKP..

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Adam 2 2 miesiące temuocena: 0%  Niech pokażą dochód swój roczny.Ciagle płaczą a stacji diagnostyczych przybywa i pojazdów.Tego nie powiedzieli.Tak za dużo jak za 20 minut nie całe sprawdzenia auta.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ dziadek Piotra 1 2 miesiące temuocena: 100%  Są różne protesty, w dobrych i w złych sprawach. Ten protest wpisuję się na listę tych słusznych i sprawiedliwych spraw, które wymagają pilnego załatwienia. Wspieram ten protest i namawiam innych. Państwo jest tu niesprawiedliwe, gdy toleruje od 17 lat ten cennik. Gdzie jest Prawo, gdzie jest Sprawiedliwość? dP
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony