Wydarzenia

Wydarzenia

miesiąc temu  03.03.2021, ~ Administrator   

OTWS po raz 27! 
A wcześniej wykłady online dla uczestników


To już pewne. Wiosną odbędzie się 27. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. I będzie to edycja wyjątkowa.

OTWS to konkurs skierowany do uczniów szkół samochodowych z całego kraju. Przez ostatnie lata odbywał się przy okazji targów Poznań Motor Show i Targów Techniki Motoryzacyjnej. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, konkurs będzie natomiast w przestrzeni wirtualnej. Ale będzie wyglądał już zupełnie inaczej.

Rok temu mieliśmy mało czasu, bo sprawy działy się szybko. Wybuch pandemii w marcu, odwołane targi, zamknięte szkoły. Mimo tego udało się zorganizować wirtualny OTWS, który okazał się pełnym sukcesem. Do udziału zgłosiło się blisko pół tysiąca uczniów, nie zawiedli partnerzy i sponsorzy. A dzięki informatykom firmy Sosnowski z Gdańska sprawnie przeprowadzono całą procedurę testu on-line.

W tym roku czasu mamy więcej, więc i turniej będzie wyglądał inaczej. Nadal online, ale w dniu finału – 21 kwietnia – będziemy z naszymi uczestnikami razem. Połączymy się z wirtualnego studia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uczniowie w domach (lub szkołach – jeśli te do kwietnia zostaną otwarte) będę wypełniać test wiedzy online. A jak się do niego przygotować? Już miesiąc przed targami ruszą specjalne lekcje zdalne. Dwa razy w tygodniu będziemy spotykać się z uczestnikami na wirtualnych szkoleniach. Pilni uczestnicy szkoleń z pewnością będą mieli dużo łatwiej podczas testu, bo na lekcjach padną odpowiedzi na pytania, które później zostaną zadane w czasie testu. Po każdej z kilku lekcji przygotowującej do finału będą też krótkie i szybkie testy z nagrodami dodatkowymi.

Ruszają zapisy szkół i uczniów do turnieju. Termin mija 16 kwietnia o 23:59. Logować się można wykorzystując dotychczasowe loginy i hasła. W finale OTWS wyłonimy jak zwykle najlepszych uczniów techników i szkół branżowych, ekspertów poszczególnych dziedzin. Będzie też ranking szkół i wprowadzony rok temu ranking opiekunów. 

W ubiegłych latach pula nagród turnieju sięgała dwustu tysięcy złotych. Jest więc o co walczyć. Przygotowania do 27. edycji OTWS trwają. Organizatorami turnieju niezmiennie są Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej, Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku, firma Sosnowski oraz miesięcznik Nowoczesny Warsztat. Zapraszamy do udziału.

Tagi: OTWS,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony