Reklama

Wydarzenia

Wydarzenia

9 miesięcy temu  17.07.2017, ~ Administrator   

Polska firma będzie kontrolować jakość w samochodach Dacia

Dacia, największy rumuński producent samochodów, wybrał Exact Systems jako autoryzowanego dostawcę usług kontroli jakości. Od lipca br. spółka odpowiada za kontrole produkowanych w rumuńskim zakładzie w Mioveni modeli, m.in. Logan, Sandero i Duster. To już kolejny producent samochodów, m.in. obok Renault, Audi, Volvo, Fiata czy Volkswagena, który współpracuje z Grupą Exact Systems.  

– Po długim okresie audytowania i procesie zatwierdzania, który w przypadku zakładów OEM jest standardem, nasza rumuńska spółka została wybrana przez Dacia jako preferowana firma sortująca. Jako jedna z największych firm kontrolujących jakość w Europie jesteśmy w stanie zapewnić rumuńskiej fabryce i jej dostawcom znakomitą jakość usług, gwarantowaną przez zespół młodych pracowników odpowiednio przygotowanych do wykonywanych kontroli – mówi Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems. – Co więcej, Dacia to kolejny producent samochodów, który współpracuje z naszą Grupą. Posiadamy większość z możliwych akredytacji w krajach gdzie zbudowaliśmy struktury naszej firmy. Jesteśmy autoryzowanym dostawcą m.in. dla Renault w Turcji, Fiata w Polsce, Volkswagena i Daimlera w Niemczech czy też Audi i Volvo w Belgi – dodaje Gos.

Umowa z zakładem AUTOMOBILE DACIA SA w Mioveni obowiązuje od 1 lipca br. na okres jednego roku. Exact Systems został jednym z trzech autoryzowanych dostawców rozwiązań w zakresie kontroli jakości, czyli selekcji, naprawy i sortowania części, komponentów oraz wyrobów gotowych dla Dacia oraz dostawców zewnętrznych tego producenta. Dacia jest częścią francuskiego koncernu Renault oraz największym rumuńskim producentem samochodów. Od stycznia do maja 2017 roku zakłady Dacia wyprodukowały łącznie 143 000 samochodów.
Rumuńska spółka jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się w Grupie Exact Systems. Spółka w 2016 roku skontrolowała ponad 39 mln części, co oznacza aż 347% wzrost w porównaniu do 2015 roku. W tym Exact Systems w Rumunii zatrudnia 220 kontrolerów jakości, jednak do końca roku liczba ta, w związku ze współpracą z Dacia i poddostawcami producenta, może zwiększyć się nawet o 80-100 osób.

– Zostanie autoryzowanym dostawcą Dacia to ogromna szansa do dalszego rozwoju nie tylko naszej rumuńskiej spółki, ale całej Grupy Exact Systems. Taka akredytacja daje nam dostęp do zleceń na terenach zakładów montażowych zarówno producenta jak i jego dostawców. Dacia na co dzień współpracuje z 350. dostawcami, w tym z 300. międzynarodowymi i 50. lokalnymi. To atrakcyjna baza potencjalnych klientów. Z częścią z nich już współpracujemy, z pozostałymi mam nadzieję, że nawiążemy relacje biznesowe w przyszłości – mówi Jacek Opala, członek zarządu Exact Systems, odpowiedzialny za rozwój sprzedaży w grupie.

źródło: www.exactsystems.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony