ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wydarzenia

Wydarzenia

ponad rok temu  19.01.2018, ~ Administrator   

Polska Grupa Motoryzacyjna w Pałacu Prezydenckim

Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Strona 1 z 2

- Prezydent zwrócił uwagę, że w Polsce potrzebni są silni, dobrze zorganizowani partnerzy – zarówno dla dużych koncernów międzynarodowych, jak i dla administracji publicznej. Tym bardziej dziś, w czasie dokonującej się rewolucji w przemyśle motoryzacyjnym. Podczas rozmowy Prezydent powiedział, że współpracując w grupie można osiągnąć znacznie więcej niż samemu – relacjonuje Bartosz Mielecki, Dyrektor Zarządzający Polską Grupą Motoryzacyjną.

W Pałacu Prezydenckim, w konferencji „Technologie przyszłości. Elektromobilność”, wzięli również udział przedstawiciele Polskiej Grupy Motoryzacyjnej w osobach: Bartosz Mielecki (Dyrektor PGM), Karol Zielonka (p.o. Dyrektora PIMOT, V-ce Prezes PGM), dr Jan Pąprowicz (właściciel EKO KARPATY), Kazimierz Pelczar (współwłaściciel PELMET), Adam Sikorski (Prezes PZL Sędziszów SA, Prezes PGM), Aneta Gorszwa (Prezes MAGNETIX GORSZWA), Jakub Kowalski (Prezes SKB DRIVE TECH SA) oraz Ryszard Ginter (właściciel RETNIG).

Dla przedstawicieli PGM bezpośrednia rozmowa z Prezydentem Andrzejem Dudą była doskonałą okazją do zaprezentowania stowarzyszenia. Prezydent pogratulował idei samoorganizowania się polskich przedsiębiorstw.

Podczas konferencji Andrzej Duda zaznaczył, że elektromobilność dla naszego kraju jest bardzo ważna, bo to ona będzie opierać się na rodzimych zasobach energetycznych. Zwrócił uwagę, że obecnie ponad 90 proc. ropy naftowej, z której wytwarzamy w Polsce paliwa, napędzające później nasze pojazdy, jest importowana.

– Jeśli chodzi o energię elektryczną, to jesteśmy w stanie ją wytwarzać na miejscu (…) Jesteśmy w stanie w tym zakresie być samowystarczalni – zauważył Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że elektromobilność oznacza mniej emisji szkodliwych substancji do powietrza i – co się z tym wiąże – jest to jedna z metod skutecznej walki ze smogiem. Drugą kwestią jest też rozpędzenie polskiej gospodarki w oparciu o technologie niskoemisyjne.

– Samochody elektryczne oznaczają brak emisji. To jest w moim przekonaniu zdecydowana większość tego co rzeczywiście powoduje zjawisko smogu. Jeżeli przejdziemy na elektromobilność (…) będziemy w stanie zapewnić czystsze powietrze. Druga to rozpędzenie mechanizmu badań i rozwoju (…) Od lat poszukiwane są alternatywne źródła zasilania pojazdów mechanicznych. Dzisiaj pierwszeństwo w tym zakresie zdecydowanie przejmuje energia elektryczna. Uważam, że powinniśmy w tym kierunku podążać – powiedział Andrzej Duda.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony