ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wydarzenia

Ogumienie

Opony

Wydarzenia

SZKOLENIA

11 miesięcy temu  16.08.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

Praktyczne szkolenia na targach Automechanika Frankfurt 
Strona 1 z 3

Szkolenia i warsztaty praktyczne od wielu lat są częścią targów Automechanika we Frankfurcie. Teraz, z okazji 25-lecia imprezy, ich oferta została powiększona o m.in. naprawy karoserii i lakierowanie, rzeczywistość rozszerzoną, naprawę samochodów ciężarowych, techniki diagnostyczne i komunikację cyfrową. Codziennie od 11 do 15 września wszyscy odwiedzający hale targowe będą mieli możliwość wzięcia udziału w 15 bezpłatnych warsztatach. Rejestracja jest już możliwa, wszystko można załatwić przez Internet a każdy uczestnik otrzyma stosowny certyfikat. 

Cyfryzacja i rozwój technologiczny to nowe, codzienne wyzwania dla wszystkich warsztatów motoryzacyjnych. Aby nadążyć za zmianami, potrzebne są regularne szkolenia. Automechanika Frankfurt ma na to dobry pomysł. 

We współpracy z wybitnymi partnerami, zorganizowano szereg warsztatów praktycznych. Wszystko po to, by zapewnić profesjonalistom z branży motoryzacyjnej wiedzę, której potrzebują. 15 różnych szkoleń odbędzie się każdego dnia targów a większość z nich prowadzona będzie w języku angielskim lub niemieckim. 

Automechanika Frankfurt to miejsce, w którym eksperci branży spotykają się, aby poznać najnowsze trendy i innowacje oraz podzielić się doświadczeniem. To sprawia, że ​​targi są idealnym miejscem do rozwoju zawodowego - powiedział Olaf Mußhoff, dyrektor Automechanika Frankfurt.

Coś dla lakierników i blacharzy

Dziś pojazdy nie są produkowane już wyłącznie z jednego materiału. Na każde auto składa się standardowa stal, stal o wysokiej wytrzymałości, węgiel, magnez, aluminium. W serii trzygodzinnych warsztatów poświęconych naprawie powypadkowej, trenerzy skupią się na 11 różnych zagadnieniach. Mowa tu o np. ocenie uszkodzeń, kalkulacji kosztów i sposobie na połączenie różnych materiałów ze sobą (klejenie, nitowanie, spawanie). Nie zabraknie tematów związanych z samą karoserią, jej lakierowaniem i wykończeniem. Do tego warsztaty Boscha na temat kalibracji nowoczesnych systemów jak np. ADAS. To ważne w przypadku napraw nowych samochodów, które doposażone są w radary, kamery obserwujące drogę itd.

Wśród firm obecnych w tej części warsztatów warto wymienić: BASF Coatings GmbH / Glasurit, BMW, Carbon, Car-o-Liner, Carsystem - Vosschemie GmbH, DAT, DEKRA, Mirka, Opel Automobile GmbH, Robert Bosch GmbH, Toyota, Wieländer + Schill i Akademie des Deutschen Kraftfahrzeuggewerbes (TAK)

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony