Wydarzenia

#HybrydaNaWarsztacie

7 dni temu  15.05.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Przedłużona gwarancja baterii hybrydowych Lexusów

Lexus udziela trzyletniej gwarancji z limitem przebiegu do 100 tys. km, a auta z napędami hybrydowymi mają też gwarancję na hybrydowe komponenty oraz akumulator napędu hybrydowego na okres 5 lat lub 100 000 km.

Samochody Lexusa słyną z najwyższej jakości wykonania oraz legendarnej niezawodności, która znajduje regularne potwierdzenie w testach i rankingach niezależnych organizacji konsumenckich jak Consumer Reports czy J.D. Power. Marka od blisko dwóch dekad elektryfikuje klasę premium i dba o komfort użytkowania samochodów z napędem hybrydowym oraz ich najwyższą wydajność. Hybrydy Lexusa potwierdziły już niejednokrotnie swoją bezawaryjność i niskie koszty użytkowania, ponieważ elementy eksploatacyjne, jak klocki czy tarcze hamulcowe, zużywają się wolniej. Ze względu na budowę układu wiele awaryjnych elementów z innych aut, jak alternator czy rozrusznik, w hybrydach Lexusa nie występuje.

Lexus jest pewny jakości swoich samochodów, dlatego udziela trzyletniej gwarancji z limitem przebiegu do 100 tys. km, a auta z napędami hybrydowymi mają też gwarancję na hybrydowe komponenty oraz akumulator napędu hybrydowego na okres 5 lat lub 100 000 km.

Coroczna kontrola baterii w hybrydzie

Akumulatory hybrydowe Lexusa są projektowane, by działały jak najdłużej. Na ich zużycie wpływa sposób użytkowania auta czy styl jazdy, a regularne przeglądy pozwalają poddać ocenie ich stan. Właściciele hybrydowych Lexusów mogą sukcesywnie przedłużać gwarancję na akumulator układu hybrydowego o kolejny rok (lub 15 000 km) aż do 10 lat, wykonując corocznie test baterii napędu hybrydowego w ASO Lexusa. Usługa dotyczy zarówno klasycznych hybryd, jak i aut z napędem hybrydowym plug-in.

Wykwalifikowani specjaliści, którzy ukończyli ceniony program certyfikowanego szkolenia Lexus i mają aktualną wiedzę w zakresie technologii hybrydowej, do sprawdzenia stanu baterii wykorzystują zaawansowane urządzenia i systemy. Podczas corocznego testu poddają ocenie cały układ hybrydowy, a także sporządzają obszerny raport zawierający komplet informacji. Szczegółowo analizowana jest wydajność akumulatora hybrydowego, układu napędowego oraz układu chłodzenia. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku wystawiany jest certyfikat wykonania testu, a gwarancja na akumulator napędu hybrydowego udzielana jest na kolejny rok lub 15 tys. km. Okres ten można przedłużyć maksymalnie do 10 lat od pierwszej rejestracji auta.

Fot. Lexus

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony