Wydarzenia

Wydarzenia

6 miesięcy temu  14.12.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Rekordy w Szanghaju

Targi z rodziny Automechanika, które odbyły się na przełomie listopada i grudnia, udowodniły, że po pandemicznej przerwie Chiny są gotowe i chętne na motoryzacyjną współpracę ze światem. Kontrahenci ze wszystkich kontynentów również. Targi odnotowały rekordowe statystyki.

Czytaj także:
Polskie firmy w Szanghaju. Relacja z targów

Liczba targowych gości wzrosła w porównaniu z ostatnią edycją o 16%, notując rekord wszechczasów. Do Szanghaju przyjechało ponad 185 tysięcy gości ze 177 krajów. Liczba wystawców to ponad 6,5 tysiąca z 41 państw, a wszystko to na ponad 300 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Targi odbyły się równolegle w wydaniu online. Tam platforma AMS Live zanotowała ponad 870 000 odsłon.

– Biorąc pod uwagę rozwój elektromobilności, ale też duże transformacje i ulepszenia w tradycyjnych sektorach motoryzacji, wiele międzynarodowych rynków motoryzacyjnych zwraca się do Chin w celu zbadania rosnących możliwości. Automechanika Shanghai może zaoferować tutaj pomoc. W nadchodzących dniach będziemy łączyć rynek zagraniczny i krajowy – mówiła tuż po otwarciu targów Fiona Chiew, dyrektor generalna Messe Frankfurt (HK) Ltd.

Podczas targów duży nacisk kładziono nie tylko na współpracę biznesową i handlową, ale też wymianę doświadczeń i edukację. Odbywały się też zorganizowany "wycieczki" po targach, gdzie organizatorzy prezentowali kompleksową ofertę miejscowych producentów i dostawców.

W targach wzięli udział wystawcy m.in. z Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Singapuru, Hiszpanii, Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii i USA. Urósł, w porównaniu z poprzednimi latami, także udział państw azjatyckich, w tym Indonezji, Japonii, Korei, Malezji, Tajwanu i Tajlandii. Wiodące marki z sektora Parts & Components prezentowały najnowsze rozwiązania warsztatowe. Bosch pokazał pełną gamę inteligentnych produktów do diagnostyki pojazdów elektrycznych, a ZF objaśniał targowym gościom m.in. nowy elektryczny układ hamulcowy.

Polskie firmy również obecne

Jednym z tysięcy wystawców w Szanghaju jest firma Złotecki spod Bydgoszczy. – Produkujemy tłoki do silników spalinowych, głównie do traktorów, ale rozwijamy też sektor aut osobowych. Targi w Szanghaju to centrum spotkań ogólnoświatowych. Przez najbliższe dni chcemy pozyskać klientów z krajów azjatyckich – mówi Antoni Złotecki, specjalista ds. handlu zagranicznego.

Dr. Motor Automotive to polski producent części samochodowych z Poznania. – Produkujemy części do wszystkiego wokół silnika, a więc oringi, podkładki, tuleje, uszczelki, przewody przelewowe, łączniki, ale też większe elementy typu pokrywy zaworów czy kolektory wydechowe. Sprzedajemy do największych dystrybutorów w Europie i nie tylko – mówi Marcin Matysik, production menager Dr. Motor Automotive. – Tu na targach spotykamy się z obecnymi klientami, ale wiemy też, że do Szanghaju przyjeżdża cały świat, więc zawsze możemy pozyskać też nowych.

– Dobrze jest odwiedzić naszych partnerów i producentów. Nie widzieliśmy się przez kilka lat. Widzimy, że wiele firm znacząco rozszerzyło w tym czasie ofertę – mówi o uczestnictwie w targach po pandemicznej przerwie Beata Broczkowska z firmy Coframa, dostarczającej wyposażenie warsztatowe. – Brakowało nam targów, bo tu możemy zobaczyć jak zmieniają się produkty i w którym kierunku zmierza światowa motoryzacja. Widzimy dużo rozwiązań do obsługi samochodów elektrycznych – dodaje Lucjan Krakus z firmy Coframa. – W tym kierunku będziemy rozwijać naszą ofertę, aby nasi klienci również mieli możliwości wyposażyć się w tym zakresie. Mamy sporo zapytań o sprzęt do obsługi elektryków. W ofercie mamy już m.in. podnośniki do baterii pojazdów elektrycznych. Ważną informacją jest to, że Toyota w Polsce dopuszcza nasze produkty do użytkowania w autoryzowanych stacjach obsługi.

W Szanghaju spotkaliśmy też przedstawicieli polskiego oddziału firmy Mannol, produkującej oleje, dodatki i chemię motoryzacyjną. – Interesują nas nowości w branży środków smarnych, ale też ogólnie chemii warsztatowej czy przemysłowej – mówią Konrad Kuzawiński i Krzysztof Czajkowski. Mannol posiada w swojej ofercie m.in. oleje silnikowe dla osobówek i ciężarówek, przekładniowe, dodatki do olejów czy benzyny, ale też rozwiązania warsztatowe, jak urządzenia do napełniania układów klimatyzacji, stację do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów i wiele innych. – Nasza obecność tu ma charakter wizerunkowy, Mannol podkreśla swoją pozycję w branży – dodają nasi rozmówcy.

Kolejna edycja targów Automechanika Shanghai odbędzie się w dniach od 2 do 5 grudnia 2024 r. Organizatorem jest Messe Frankfurt (Shanghai) Co Ltd i China National Machinery Industry International Co Ltd (Sinomachint).

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony