Wydarzenia

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  19.04.2019, ~ Administrator   

ReMaTec 2019. Co targi branży regeneracyjnej mogą zmienić w europejskim aftermarkecie?
Strona 1 z 2

W Amsterdamie w czerwcu odbędzie się, jak zawsze z udziałem polskich wystawców i zwiedzających, jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń branży regeneracyjnej. Targi ReMaTec w tym roku to 300 wystawców z 32 krajów, wystawa na powierzchni 12 500 m2 powierzchni oraz zapowiedzeni już dziś goście z 75 państw. Będzie to już 10-ta, a więc jubileuszowa edycja tych targów.

Jaką odgrywają one rolę w europejskim aftermarkeie motoryzacyjnym? Specjalnie dla czytelników portalu warsztat.pl na to pytanie odpowiada Niels Klarenbek, dyrektor ds. regeneracji w firmie RAI, organizującej targi ReMaTec.

Trendy technologiczne, takie jak samochody elektryczne, wspólne platformy mobilności i autonomiczna jazda będą miały naturalnie silny wpływ na samochodowy rynek części zamiennych. Nie pozostaną więc bez wpływu na rynek regeneracji. Zauważamy w całej, szeroko pojętej motoryzacji duży trend konsolidacji. To bez wątpienia ekscytujące czasy w motoryzacji. I właśnie teraz targi ReMaTec oferują możliwość spojrzenia z bardzo bliska na świat regeneracji. Na maszyny wykorzystywane w tej branży, na umiejętności ludzi, korzyści ekonomiczne i ekolgoiczne, wreszcie na potrzeby rynku i cały prężnie działający sektor usług. Nie może więc dziwić, że na tych targach spotykają się nie tylko przedstawiciele sektora regeneracji, ale też niezwiązane dotychczas z tego typu działalnością firmy oferujące części na pierwszy montaż, ale też menadżerowie dużych sieci dystrybucyjnych.

Ewolucja regeneracji

Rozwój technologii sprawia, że pojazdy stają się coraz bardziej złożone, a proces regeneracji staje się przez to coraz bardziej wyrafinowany. Ta branża się zmienia, ale cały czas idzie w kierunku rozwoju. Potwierdza to chociażby fakt, że powierzchnia wystawiennicza targów ReMaTec stale rośnie: średnio o kilkanaście procent rok do roku przez ostatnich osiem lat. Początkowo było to spotkanie niezależnych producentów, dziś wystawiają się tu wysoko wyspecjalizowane firmy, będące w pełnej zgodności ze standardami OEM.

ReMaTec to targi inne niż wszystkie inne poświęcone szeroko pojętemu aftermarketowi w motoryzacji. Są może nieco niszowe, ale przez to bardzo fachowe i skoncentrowane na konkretach. Wszystkie pojawiające się tutaj tematy mają bezpośredni związek z regeneracją. 

Pojazdy elektryczne i ich wpływ na branżę

Alternatywne układy napędowe, takie jak hybrydy, samochody elektryczne lub ogniwa paliwowe są rozwiązaniami jakże różnymi od znanych nam od lat silników spalinowych. Bardzo złożone, innowacyjne komponenty oraz duże zapotrzebowanie na regularne aktualizacje zamykają drogę branży regeneracyjnej na funkcjonowanie w motoryzacji jutra? Nic bardziej mylnego. Pojawią się nowe możliwości regeneracji, nieznane wcześniej. Regenerować można kolejne elementy systemów zarządzania ciepłem, akumulatory, pokładowe systemy rozrywki itp. Panuje powszechne przekonanie, że ograniczona dostępność cennych materiałów (takich jak lit) będzie dużym problemem w dobie rosnącego zapotrzebowania na akumulatory. O tym problemie porozmawiamy szerzej podczas sesji eksperckiej na ReMaTec 2019, poświęconej regeneracji akumulatorów.

Nagrody Regeneracja Roku (RotY 2019)

Tagi: ReMaTec,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony