Wydarzenia

Wydarzenia

ponad rok temu  07.04.2022, ~ Administrator - ,   Czas czytania 7 minut

RUSZAJĄ Targi Techniki Motoryzacyjnej 2022
Strona 1 z 2

Urządzenie do mierzenia poziom stężenia cząstek stałych w spalinach, które wykrywa cząsteczki o średnicy 100 razy mniejszej od ludzkiego włosa i chroni przed ich toksycznym wpływem na organizmy żywe – to zwycięzca nagrody Złoty Medal na Targach Techniki Motoryzacyjnej. Złote Medale otrzymało też 18 innych, nowatorskich i przyjaznych środowisku rozwiązań w obszarze technologii motoryzacyjnych.

TTM to największa i najważniejsza w tej części Europy impreza, podczas której swoje osiągnięcia prezentują producenci czy dystrybutorzy stosowanych w motoryzacji urządzeń. 

  • Organizowane co 2 lata w Poznaniu Targi TTM odwiedzają np. przedstawiciele warsztatów samochodowych i stacji obsługi pojazdów, rzeczoznawcy, diagnostycy, zarządcy flot pojazdów, a także myjni samochodowych. 
  • Równolegle do Targów TTM, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, organizowany jest Poznań Motor Show. 
  • To flagowa impreza dla polskich fanów motoryzacji. W czasie jej trwania swoje premiery ma wiele motoryzacyjnych nowości. Przede wszystkim po raz pierwszy zobaczyć tam można najnowsze modele pojazdów – m.in. Mercedesa, Ssong Yang czy elektrycznych jednośladów.  

Złote Medale to wyróżnienie wyjątkowe - przyznawane jest zarówno za unikalne walory technologiczne jak i i ekologiczne. Na targach TTM jedną z nagród otrzymało urządzenie EmissionPRO® PMU 400 wyprodukowane przez niemiecką firmę MAHLE Aftermarket i dystrybuowane w Polsce przez Firmę SOSNOWSKI. Służy ono do pomiaru stężenia cząstek stałych w spalinach pojazdów mechanicznych. Dotychczas stosowane dymomierze nie potrafią wykryć niektórych cząstek, mających toksyczny wpływ na organizmy żywe. EmissionPRO

® PMU 400 wykorzystuje metodę CPC (Condensation Particle Counter) opartą o zjawisko kondensacji. Jest to obecnie najbardziej precyzyjna metoda wykorzystywana do homologacji pojazdów.

Firma Unimetal to kolejny laureat Złotych Medali Targów TTM. Sąd Konkursowy docenił opracowane i wyprodukowane przez to przedsiębiorstwo linie diagnostyczne ALPHA. Tworzą one kompletne wyposażenie stacji kontroli pojazdów. To jeden z najnowocześniejszych produktów na rynku światowym.

- Jest to druga, obok flagowej serii QUANTUM, certyfikowana seria linii diagnostycznych w naszej ofercie. ALPHA pozwala na dotarcie do nowych klientów, gdyż te urządzenia pasują do wnęk fundamentowych po wyeksploatowanych urządzeniach nieprodukowanych przez UNIMETAL – w ten sposób Jerzy Ćwiszewski prezes zarządu firmy Unimetal, producenta nagrodzonego rozwiązania, przedstawia jego unikalne walory.

Jest przekonany, że Złoty Medal zapewne zwróci uwagę przyszłych klientów na oszczędności i korzyści związane z zakupem nowych linii ALPHA. Podobnie będzie z drugim z nagrodzonych urządzeń będących w portfolio firmy Unimetal. Otrzymała je bowiem wspólnie z firmą IT.NORCOM za protokół iSKP, czyli rozwiązanie IT, które sprawia, że diagnosta na stacji kontroli pojazdów pracuje w jednym systemie komputerowym. 

Podczas tegorocznej edycji TTM Złote Medale tych Targów trafiły także do Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych WAŚ Józef i Leszek Waś Sp. j. za serię lamp zespolonych - tylnych W247 - W249, W250 - W252 czy ponownie do firmy Sosnowski wraz z Mahle Aftermarket Italy za najszybsze obecnie na rynku urządzenie do kalibracji ADAS (Grand Prix). 

Wyzwanie dla Sądu Konkursowego

Grono ekspertów wybrało laureatów Złotych Medali Targów TTM spośród zgłoszonych rozwiązań. Z wnioskami do konkursu wystąpili w tej sprawie wystawcy tej branżowej imprezy. Jak przyznaje przewodniczący Sądu konkursowego, było to spore wyzwanie.

- Trudność w wyłonieniu laureatów polega na dużej różnorodność przedstawionych do oceny produktów. W tym roku przesłano do oceny ich aż 21 z czego 19 uzyskało wyróżnienia. Wśród ocenianych produktów znalazło się 5 rozwiązań lamp do pojazdów, 3 urządzenia warsztatowe, 5 rozwiązań sprzętu diagnostycznego, 5 różnych rodzajów specjalistycznego oprogramowania, recepcja samochodowa, stanowisko dydaktyczne oraz ładowarka do samochodów elektrycznych. Wszystkie prezentowane wyroby są związane z rynkiem motoryzacyjnym, jednak ich duża różnorodność powoduje konieczność korzystania z pomocy ekspertów do ich oceny - tłumaczy prof. dr hab. inż. Wiesław Zwierzycki,  przewodniczący Sądu Konkursowego, dyrektor Instytutu Maszyn Roboczych i Pojazdów Samochodowych z Politechniki Poznańskiej. 

Z mocnym wsparcie eksperckim

Jak wskazuje, w wyłonieniu laureatów Sąd Konkursowy wspomagało 11 ekspertów z Politechniki Poznańskiej, którzy wskazywali na słabe i mocne strony poszczególnych produktów. Ostatecznie zarekomendowali 19 nowatorskich i pro ekologicznych rozwiązań.

- Złoty Medal targów TTM 2022 jest oczywiście wyróżnieniem. Aby go otrzymać, trzeba uzyskać pozytywne opinie zarówno ekspertów, jak i Sądu Konkursowego przyznającego Złote Medale Targów TTM, czyli uzyskać potwierdzenie wysokiej jakości czy innowacyjności wyrobu – opisuje całą procedurę konkursową prof. Wiesław Zwierzycki. Podkreśla on, że nagroda ta podnosi oczywiście prestiż wyrobu i pozwala na wyróżnienie się z pośród konkurencji. - Jeżeli mówimy o wpływie na rynek, to, jak można zauważyć, jest on bardzo wymagający, a przebić się na nim można tylko posiadając coś unikalnego, a takim elementem jest właśnie posiadanie wyróżnienia Złotym Medalem. Jednocześnie medal wzbudza zaufanie klientów i pozwala szerzej zareklamować wyrób, co powinno umożliwić łatwiejszą sprzedaż – zwraca uwagę prof. dr hab. inż. Wiesław Zwierzycki. 

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony