Wydarzenia

Wydarzenia

ponad rok temu  07.04.2022, ~ Administrator - ,   Czas czytania 7 minut

RUSZAJĄ Targi Techniki Motoryzacyjnej 2022
Strona 2 z 2

Targi TTM z wieloma korzyściami 

Przyznawanie specjalnych wyróżnień, jakimi są Złote Medale Targów TTM, to dodatkowa korzyść dla wszystkich wystawców, którzy decydują się na zgłoszenie do konkursu swoich nowatorskich i, często, przyjaznych środowisku rozwiązań. Te m.in. wartości to dziś już norma wśród uczestników tej imprezy. 

- Targi TTM są bardzo istotne dla rynku motoryzacyjnego, ponieważ umożliwiają zebranie w jednym miejscu wielu specjalistów z różnych dziedzin motoryzacji. Jest to znakomita okazja do zapoznania się z nowymi technologiami, urządzeniami oraz szeroko pojętym oprogramowaniem wykorzystywanym w branży motoryzacyjnej – uważa profesor Wiesław Zwierzycki. 

Targi te organizowane są co 2 lata wspólnie ze Stowarzyszeniem Techniki Motoryzacyjnej. Mają w swoim portfolio bogatą ofertę aż kilkuset wystawców. Prezentują oni setki nowości produktowych, technologicznych i usługowych dla ponad 18 000 targowych gości m.in. z obszaru maszyn i urządzeń do obsługi i napraw, akcesoriów i tuningu, elektrotechniki samochodowej, urządzeń alarmowych, blokad, immobilizerów, ogumienia czy płynów i materiałów eksploatacyjnych oraz stacji paliw i ich wyposażenia. 

Bogata oferta dla biznesu 

- Cały sektor technologii motoryzacyjnych w naszej części Europy korzysta z bogatej oferty naszej imprezy – informuje Bartosz Dembiński, dyrektor Targów TTM. Dla tego, bardzo dynamicznie rozwijającego się w Polsce od lat biznesu, to najpoważniejsza okazja, aby zaprezentować swoje portfolio czy rozszerzyć kontakty i pozyskać nowych klientów. Jak podkreśla Bartosz Dembiński, spotkania na TTM umożliwiają też wymianę doświadczeń i wiedzy warsztatowej na organizowanych seminariach czy pokazach warsztatowych.

– Osobiste zapoznawanie się z nowinkami technicznymi ma tu unikalną wartość. Zetknięcie się z rzeczywistym obiektem oraz rozmowa z osobą, która potrafi go obsługiwać i wykorzystywać w praktyce pozwala bowiem na wnikliwą ocenę oferowanych rozwiązań i ewentualną decyzję o  zawarciu transakcji – dodaje dyrektor Targów TTM.  

Poznań Motor Show – święto motoryzacji

W tych samych dniach, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich miejsce mieć będzie POZNAŃ MOTOR SHOW. Impreza ma już od dawna status prawdziwego święta motoryzacji w Polsce. Podczas tego wydarzenia, miejsce mają premiery nowych pojazdów czy prezentacje najbardziej efektownych rozwiązań motoryzacyjnych. Wydarzenie odwiedza średnio 140 tys. zwiedzających. W ubiegłych latach po raz pierwszy prezentowały się tam m.in. autobus Solaris, jak również takie modele aut jak Audi A3 cabrio, Audi S3 sedan, Porsche Macan, Każdy rok obfituje w ekscytujące dla fanów motoryzacji premiery. Emocje budzą zarówno możliwości techniczne, jak i oryginalna estetyka. Tak będzie i podczas edycji 2022 – imprezy oczekiwanej z pewnością bardziej niż poprzednie jej edycje, bowiem ze względu na pandemię, w 2020 i 2021 roku wypadła ona z kalendarza głównych wydarzeń targowych. Fani motoryzacji zobaczą m.in. polskie premiery SUVa SsangYong - Korando e-Motion, najnowszych modeli Mercedesa - EQS 580 4MATIC czy EQB 300 4MATIC, jak również elektrycznych motocykli Super Soco i Zero Mororcycles. 

Polska w czołówce producentów technologii motoryzacyjnych 

Polska należy do czołowych producentów technologii motoryzacyjnych w Europie. Od lat rośnie u nas wielkość inwestycji w sektorze automotive. Obszar tej produkcji geograficznie rozciąga się od Łodzi aż po Dolny Śląsk. Branża podnosi się obecnie z pandemicznego spowolnienia. Głównymi  wyzwaniami dla niej pozostają dziś problemy z dostępnością półproduktów i surowców oraz ich wysokie ceny. Według przedstawicieli polskich producentów motoryzacyjnych, widoczne są też obawy związane z niepewnością co do zamówień i niskiego popytu, wynikającego z problemów produkcyjnych – np. braku potrzebnych elementów. Pogłębia to dodatkowy kłopot – braku pracowników i stosunkowo szybko zmieniających się przepisów w całym otoczeniu gospodarczym. Optymizmem napawać mogą zaś wyniki raportu Exact Systems. Według nich, w 1 kwartale ubiegłego roku najszybciej do wzrostów wracały polskie przedsiębiorstwa działające w motoryzacji (+156%), co na tle takich krajów jak Niemcy (-51%) czy Turcja (-32%) wskazywać mogło rychły koniec kłopotów tej branży u nas. 

Tegoroczna edycja TTM to także szansa dla całego sektora technologicznego w motoryzacji w Polsce, aby jak najszybciej powrócić na ścieżkę rozwoju. TTM 2022 rozpocznie się 7 kwietnia i potrwa 4 dni. 

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony