Wydarzenia

Inne

2 miesiące temu  04.10.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

SK hi-tech Battery Materials Poland wspiera edukację

Koreańska firma wspiera edukację w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej. Całkowita kwota przeznaczona teraz na wyposażenie trzech pracowni szkół technicznych to ponad milion złotych.

W miniony piątek 30 września oficjalnie otwarte zostały nowe pracownie patronackie w CKZiU w Sosnowcu oraz Technicznych Zakładach Naukowych w Dąbrowie Górniczej. W tej drugiej szkole z wyposażenia oraz nowych podręczników korzysta 34 uczniów kształcących się na kierunku automatyk i robotyk. W Technicznych Zakładach Naukowych pojawiły się natomiast nowe urządzenia w pracowni napędów elektrycznych i mechanicznych stosowanych w przemyśle. W Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej ze wsparcia edukacyjnego koreańskiego zakładu korzysta także 34 uczniów klasy o profilu mechatronik. Do tej placówki edukacyjnej trafiły specjalne symulatory ramienia robota.

Firma SK Innovation z Korei Południowej rozwija w Dąbrowie Górniczej produkcję separatorów do baterii litowo-jonowych. Koreańczycy ściśle współpracują też z lokalną społecznością oraz placówkami edukacyjnymi.

W 2021 roku SK hi-tech Battery Materials Poland rozpoczęła współpracę z trzema lokalnymi szkołami technicznymi, działającymi na terenie Sosnowca i Dąbrowy Górniczej. Są to: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu oraz Techniczne Zakłady Naukowe i Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej. Owocem tej współpracy było utworzenie klas patronackich w każdej ze szkół, w których łącznie edukację we wrześniu rozpoczęło prawie stu uczniów. Kształcą się oni w zawodach: technik mechatronik, technik robotyk oraz mechatronik.

Fot. SK hi-tech Battery Materials Poland

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony