Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia rynkowe

9 miesięcy temu  28.09.2017, ~ Administrator   

Targi Inter Cars - podsumowanie organizatora
Strona 1 z 3

16. Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów oficjalnie dobiegły końca. Wydarzenie organizowane przez Inter Cars nie bez powodu przez wielu nazywane jest świętem motoryzacji. Tegoroczna edycja ściągnęła na błonia PGE Narodowego dziesiątki tysięcy osób, które mogły liczyć na porcje solidnej wiedzy, widowiskowe konkursy, sportowe emocje i dobrą zabawę, która zwieńczona została wieczornym koncertem.

Geneza i specyfika Targów

Pierwsze Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów zorganizowane zostały w 2002 roku, pod nazwą Inter Cars Motor Show i odbyły się w Centrum Logistycznym Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim k. Warszawy. Od tego czasu wydarzenie kilkakrotnie zmieniało swoją lokalizację. Zmienił się też rozmiar i format ekspozycji - od kameralnej imprezy, rozmieszczonej na terenie firmowego magazynu, w charakterze domowych targów, do wielkiego show, które szczelnie wypełnia teren największego sportowego obiektu w kraju.

- Od prawie 20 lat jesteśmy członkiem ATR. To tam dowiedziałem się od niemieckich kolegów, że organizują Hausmesse – targi domowe. Zrozumiałem, że są to po prostu domowe targi, na które zaprasza się klientów i dostawców. W czasie ich trwania dostawcy mogli poznać swoich bezpośrednich klientów. Pierwsze Targi odbyły się w magazynie i były to naprawdę targi domowe. Dostawcy mieli swoje stoiska wielkości 3x4 metry, 4 krzesła i to był cały stand. Widzimy, jak to się zmieniło – dziś niektórzy dostawcy mają swoje stoiska wielkości nawet po kilkaset metrów, z imponującą zabudową, innowacyjnymi urządzeniami i dodatkowymi atrakcjami. Różnica w stosunku do targów niemieckich jest taka, że my próbujemy robić w tym czasie również święto motoryzacji. W czasie jego trwania są zabawy, pokazy samochodów rajdowych, tuningowych i motocykli. Jest to wielkie show, połączone z wieczornym bankietem – powiedział w trakcie konferencji prasowej Krzysztof Oleksowicz, założyciel i członek zarządu Inter Cars.

Doniosły głos branży

Tegoroczna edycja Targów organizowanych przez Inter Cars to już 16 odsłona tego wyjątkowego wydarzenia. Choć niektórym mogło wydawać się, że po tylu latach organizatorzy nie będą w stanie zaskoczyć niczym nowym, to nic bardziej mylnego. 230 wystawców, rozmieszczonych na przestrzeni 20 000 m2, wspięło się na wyżyny swoich możliwości, aby w jak najbardziej przystępny i interesujący sposób przedstawić nowości w swoim asortymencie. 4 hale i namioty wypełnione były stoiskami prezentującymi usługi i produkty wystawców. Każdy z producentów robił co w jego mocy, by nie tylko przykuć, ale i utrzymać uwagę gości targowych. Imponujące wrażenie robiły też stoiska i strefy przygotowane przez działy i projekty Inter Cars. W Strefie Rozwoju można było m.in. zwiedzić ekspozycję pokazującą historyczny i współczesny warsztat, poznać najnowsze szkolenia e-learningowe dla pracowników i właścicieli serwisów czy odpocząć w strefie VIP, która zachęcała do biznesowych rozmów i wymiany opinii. Ekspozycja ciężarowa po raz kolejny skupiła dostawców oraz klientów z rynku pojazdów użytkowych, a ich bezpośredni kontakt wspierali specjaliści Inter Cars. Feber zaprezentował naczepę NW49KD, przygotowaną na zamówienie klienta, Isuzu promował nowy model M21 o DMC 3,5 t i innowacyjnym silniku Euro 6, nieużywającym technologii AdBlue. Osobną i rekordową pod względem powierzchni (bo liczącą 5,5 tys. m2) halę zajęło Wyposażenie Warsztatów, gdzie zebrano wiodących producentów i dostawców Inter Cars. Jak zwykle ogromne wrażenie na gościach zrobiły także ekspozycje działu tuningu czy motocyklowego. Przez 3 dni klienci spółki mogli również lepiej poznać nową odsłonę platformy Motointegrator.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Targi Inter Cars - podsumowanie organizatora
Targi Inter Cars - podsumowanie organizatora
Targi Inter Cars - podsumowanie organizatora
Targi Inter Cars - podsumowanie organizatora
Targi Inter Cars - podsumowanie organizatora
Targi Inter Cars - podsumowanie organizatora
Targi Inter Cars - podsumowanie organizatora

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony