ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wydarzenia

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  14.12.2017, ~ Administrator   

Toyota RAV4 wraca do serwisu

Toyota Motor Poland informuje o dwóch kampaniach serwisowych związanych z samochodem Toyota RAV4. Dotyczą aut wyprodukowanych w Japonii i Wielkiej Brytanii.

Pierwsza kampania dotyczy samochodów wyprodukowanych w Japonii od 12.06.2015 r. do 05.04.2017 r., gdzie może dojść do gromadzenia się ładunku i wytworzenia napięcia elektrostatycznego pomiędzy obudową filtra paliwa a złączem przewodu paliwa niskiego ciśnienia. W takim wypadku, na skutek wyładowania elektrostatycznego, może nastąpić rozszczelnienie złącza przewodu paliwowego. W trakcie eksploatacji może dojść do wycieku paliwa i powstania specyficznego zapachu w komorze silnika.

Kampanią naprawczą objętych jest w Polsce 766 samochodów. Lista numerów VIN w TUTAJ. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu wymiany złącza przewodu paliwowego oraz filtra paliwa na zmodyfikowany.

Druga kampania dotyczy aut Toyota RAV4, wyprodukowanych w Japonii od 22.08. do 03.11.2016 r. oraz Avensis, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii od 22.06. do 26.10.2016 r., wyposażonych w turbodoładowany silnik o zapłonie samoczynnym (Diesla), o pojemności skokowej 2.0l, istnieje możliwość niedostatecznego dokręcenia śrub złącznych części wydechowej turbosprężarki, co może skutkować poluzowaniem się śrub i, na skutek utraty szczelności, wydostawaniem się spalin poza turbosprężarkę. 

Kampanią naprawczą objętych jest w Polsce 167 samochodów. Lista numerów VIN TUTAJ.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu sprawdzenia stanu śrub złącznych i naprawy lub, w razie konieczności, wymiany turbosprężarki.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Zadowolony 1 ponad rok temu Trzeba kupować tylko niskoemisyjne, nietrujące, niepsujące się toidioty, cala reszta to niewarte uwagi badziewie
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony