Wydarzenia

Wydarzenia

2 miesiące temu  30.03.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

Trwają targi Poznań Motor Show

Fot. Poznań Motor Show

Od czwartku do niedzieli trwają największe w tej części Europy targi motoryzacyjne Poznań Motor Show. W wydarzeniu bierze udział ponad setka wystawców, którzy wypełniają stoiskami 9 pawilonów.

W centrum uwagi znajdzie się oczywiście salon samochodowy. A tu m.in. Mazda prezentuje nowe wcielenie silnika Wankla w modelu MX-30 R-EV. W przeciwieństwie do poprzednich zastosowań nie napędza on bezpośrednio kół samochodu, tylko służy jako generator energii elektrycznej magazynowanej w akumulatorze o pojemności 17,8 kWh używanej do zasilania elektrycznego motoru o mocy 125 kW.

Po raz pierwszy na oficjalnym pokazie w Europie przedstawiony zostaje nowy model od SsangYong – Torres. To nowocześnie stylizowany, rodzinny SUV o długości 4,7 m. Równie interesująco zapowiadają się stoiska dealerów – Mercedes-Benz MB Motors czy Grupy Cichy-Zasada. Mogą oni liczyć na wsparcie producentów, co gwarantuje obecność najnowszych modeli.

Nieodłączna część targów to salon motocyklowy. Na miłośników jednośladów czekają dwa pawilony wystawiennicze (3 i 3A) oraz teren zewnętrzny. Będzie można spotkać markę Royal Enfield. Tradycyjnie odbywają się też pokazy motocyklowego stuntu, organizowane przez Stunt Wars Poland.

Do zobaczenia w Poznaniu!

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony