Wydarzenia

Warto wiedzieć

miesiąc temu  26.02.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Trzy prestiżowe wyróżnienia dla NSK

Firma NSK, globalny lider w dziedzinie łożysk i rozwiązań ruchu liniowego, została uhonorowana w 2023 r. trzema znaczącymi nagrodami i wyróżnieniami, które odzwierciedlają stały postęp i rozwój japońskiego producenta w wielu kluczowych obszarach biznesowych obejmujących osiągnięcia techniczne, koncepcję ESG oraz politykę różnorodności i inkluzywności.

Jednym z powodów do dumy firmy jest fakt, że dr Satoru Arai, główny inżynier (Executive Chief Engineer) w Centrum Rozwoju Technologii Maszyn Przemysłowych NSK, otrzymał od Japońskiego Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników (JSME) nagrodę Manufacturing & Machine Tool Award 2023 za osiągnięcia techniczne. Stowarzyszenie JSME przyznaje tę prestiżową nagrodę osobom, które wniosły wybitny wkład w rozwój sektora produkcji i obrabiarek poprzez rozwój nowych technologii, produktów i metod wytwarzania.

Nagroda ta stanowi wyraz uznania dla osiągnięć dr Arai w postaci opracowania unikalnych podstaw projektowania maszyn i technologii stabilizacji pracy obrabiarek. Regulator napędu posuwu (NSK Feed Drive Adjuster) to kluczowy element tej technologii, która umożliwia zaawansowaną automatyzację obrabiarek i zapewnia korzyści dla środowiska, co otwiera nowe możliwości w zastosowaniach produkcyjnych. Chociaż rozwiązanie Feed Drive Adjuster firmy NSK nie jest jeszcze dostępne, już obecnie robi ogromne wrażenie w kręgach branżowych.

Firma NSK celebruje także ponowne włączenie do zestawienia Dow Jones Sustainability Asia Pacific Index (DJSI Asia Pacific Index), wiodącego indeksu inwestycyjnego ESG obejmującego spółki z regionu Azji i Pacyfiku, które osiągają wyjątkowe wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju. Od 2002 r. firma NSK przez 22 lata z rzędu była notowana w indeksie DJSI Asia Pacific Index. W przyszłości NSK będzie w dalszym ciągu promować koncepcję ESG jako jedną z najważniejszych kwestii w zarządzaniu oraz będzie dążyć do rozwiązywania problemów społecznych poprzez działalność biznesową.

Ostatnie wyróżnienie związane jest z ciągłymi wysiłkami NSK na rzecz różnorodności i inkluzywności personelu. Na podstawie Pride Index 2023, inicjatywy oceniającej zaangażowanie na rzecz społeczności LGBTQ, zarządzanej przez japońską organizację pozarządową „work with Pride”, firma NSK otrzymała kolejną Złotą Nagrodę. Ten prestiżowy tytuł przyznany trzeci rok z rzędu odzwierciedla dążenie firmy do tworzenia środowiska pracy, które maksymalizuje umiejętności i atrybuty każdego pracownika. Aby zwiększyć zrozumienie i empatię wobec mniej widocznych form różnorodności, firma podejmuje regularne inicjatywy dotyczące społeczności LGBTQ.

Fot. Grupa NSK

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony