Wydarzenia

Wydarzenia

miesiąc temu  04.01.2021, ~ Administrator   

Tyre24: Nowa zintegrowana funkcja ratingowa

Michael Saitow, założyciel i prezes SAITOW AG, operatora platformy B2B Tyre24.

Platforma B2B Tyre24 oferuje swoim nabywcom komercyjnym w Polsce nową funkcję ratingową dla zamówień. Po każdym zamówieniu artykułu, niezależnie od tego, czy chodzi o opony, felgi, części zamienne do samochodów czy akcesoria, kupujący mogą ocenić zamówienie i w ten sposób zapewnić przejrzystą i szczegółową informację zwrotną dla wszystkich pozostałych kupujących.

Kupujący mogą wyrazić swoje osobiste doświadczenia dotyczące konkretnego zamówienia za pomocą pięciogwiazdkowego systemu ratingowego. Kryteria oceny obejmują „szybkość realizacji zamówienia", „otrzymanie faktury", „komunikację ze sprzedawcą" i „jakość towaru". Pięć przyznanych gwiazdek to najlepsza ocena, jedna gwiazda to najgorsza. Jeśli klient chciałby podzielić się dalszymi doświadczeniami dotyczącymi danego zamówienia, które nie są objęte wymienionymi kryteriami, może to również pozostawić jako komentarz w wolnym polu tekstowym. Sprzedawcy opon, warsztaty i salony samochodowe mają zatem możliwość na platformie B2B nie tylko wystawienia oceny, ale również udzielenia krótkiego wyjaśnienia.

Firma Tyre24 wykorzystuje szczegółowe ratingi w celu zapewnienia jakości dostawców. Platforma przywiązuje dużą wagę do zapewnienia, że również dostawcy niezawodnie spełniają kryteria jakości oczekiwane przez nabywców. Obejmują one wysoką dostępność oferowanych produktów, stałą aktualizację zapasów i cen oraz szybką realizację przychodzących zamówień, a także oferowanie odpowiednich marek na rynku w atrakcyjnych cenach. Zespół Account Managerów o międzynarodowej pozycji zajmuje się osobiście pozyskiwaniem, wsparciem i rozwojem dostawców i sprawdza ich poziom jakości jeszcze przed uruchomieniem ich na platformie.

Z recenzji bardzo szybko dowiadujemy się, kto pasuje do Tyre24 jako dostawca, a także dostarcza jakość oczekiwaną przez kupującego. Oceny odgrywają coraz ważniejszą rolę w zakupach internetowych. Nawet w sektorze B2B użytkownicy korzystają z opinii innych klientów jako źródła informacji i pomocy przy podejmowaniu decyzji przed złożeniem zamówienia u dostawcy. W związku z tym recenzje online są obecnie jednym z najważniejszych źródeł badawczych przy wyborze dostawcy. Logiczne jest, że ci dostawcy, którzy oferują najlepszy całościowy pakiet cenowy i jakość usług, osiągają dobre wyniki - wyjaśnia Michael Saitow, założyciel i prezes SAITOW AG, operatora platformy B2B Tyre24.

Tyre24 kontynuuje pracę nad codziennymi kontrolami jakości, na podstawie których dokonywana jest wewnętrzna ocena wydajności dostawców na platformie (np. ocena przyczyn rezygnacji lub reklamacji itp.). Pozwala to bardzo szybko określić, który sprzedawca działa w interesie kupującego, a który nie. Jeśli sprzedawca przyciąga negatywną uwagę, interweniuje odpowiedzialny opiekun klienta sprzedawcy i omawia z nim sytuację oraz możliwe rozwiązania.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony