ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wydarzenia

Warto wiedzieć

Wydarzenia

5 miesięcy temu  18.04.2019, ~ Administrator   

Walczyli o tytuł najlepszego młodego mechanika w Polsce
Strona 2 z 2

Na stanowisku Boscha młodzi mechanicy mierzyli się z poprawną diagnostyką układu paliwowego silnika Diesla. Jednym z elementu zadania było przeprowadzenia pełnej diagnostyki komputerowej z wykorzystaniem testera diagnostycznego KTS BOSCH. Jak pokazała praktyka, sam tester to nie wszystko, prawidłowa interpretacja paramentów rzeczywistych gwarantowała prawidłowe rozwiązanie zadania. Innymi zadaniami, z którymi musieli się zmierzyć młodzi mechanicy były pomiar ilościowy dawek wtrysku paliwa oraz wymiana kół i przystosowanie ich do pojazdu.

Zwycięzca może być tylko jeden

Po kilku godzinach zmagań polegających na diagnostyce i przeprowadzeniu napraw oraz rozwiązaniu testów, przyszła pora na oficjalne wręczenie nagród i ogłoszenie zwycięzców. Wszyscy czekali właśnie na ten moment – wyłonienie trzech pierwszych miejsc, uczniów, którzy w maju w Centrum Szkoleniowym Inter Cars będą reprezentować Polskę na międzynarodowym finale. Dla nich to ogromna szansa, albowiem oprócz chwały i prestiżu, do wygrania są również bardzo cenne nagrody.

Łączna pula nagród dla 3 pierwszych miejsc w Międzynarodowym Finale Young Car Mechanic 2019 wynosi aż 100 000 zł. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy Finału Międzynarodowego zostaną zaproszeni na wycieczkę do fabryki firmy Elring w Stuttgarcie i muzeów poświęconych tematyce motoryzacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i poświęcenie. Zaprezentowaliście naprawdę wysoki poziom i doskonale poradziliście sobie ze wszystkimi zadaniami. Dziękujemy również Waszym opiekunom, którzy dzielnie Was wspierali i towarzyszyli Wam dzisiaj tutaj. To w Waszych rękach leży przyszłość naszej branży - mówił Radosław Sujka, Menadżer Działu Szkoleń Inter Cars.

Najlepszym młodym mechanikiem 2019 roku został Bartłomiej Januszewski z Białegostoku. Bartek to także zwycięzca międzynarodowego finału z poprzedniego roku. Dzięki temu zwycięstwu będzie miał możliwość obronić swój tytuł.

Dla mnie to zwycięstwo znaczy bardzo dużo. To ukoronowanie ciężkiego okresu, w trakcie którego musiałem pogodzić pracę w warsztacie samochodowym, naukę w szkole i przygotowania do egzaminów maturalnych. Zeszłoroczna wygrana miała ogromny wpływ na rozwój mojej kariery, dlatego liczę, że w tym roku będzie podobnie - mówił tuż po wręczeniu nagrody Bartek Januszewski.

II miejsce zajął Mateusz Janowski z Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy, a III był Paweł Smolaga z Zespołu Szkół Samochodowych im. rtm. Witolda Pileckiego z Radomia. Wszyscy trzej finaliści spotkają się pod koniec maja w Cząstkowie Mazowieckim, gdzie powalczą o tytuł najlepszego młodego mechanika w Europie. Oprócz nich będą tam obecni ich rówieśnicy z Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii, Węgier i Ukrainy.

Tagi: Inter Cars,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony