ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wydarzenia

Warto wiedzieć

Wydarzenia

8 miesięcy temu  25.06.2018, ~ Administrator   

Wiecha w Jaworze. Zakończono ważny etap budowy fabryki silników Mercedesa
Strona 1 z 2

Mercedes-Benz Cars zakończył prace budowlane na terenie fabryki silników w Jaworze. Ukończono największą halę produkcyjno-montażową. Fabryka będzie neutralna pod względem emisji CO2 i zatrudni ponad 1000 osób, 100% więcej niż zapowiadano w ubiegłym roku podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.

22 czerwca na hali nr 3 fabryki w Jaworze zawisła wiecha. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Markus Schäfer, Członek Zarządu Mercedes-Benz Cars ds. produkcji i łańcucha dostaw, Frank Deiß, szef produkcji zespołów napędowych Mercedes-Benz Cars, Rainer Ruess, szef ds. planowania produkcji Mercedes-Benz Cars, dr Andreas Schenkel, CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland, a także wielu znamienitych gości ze świata biznesu, polityki, nauki i kultury.

Biorąc pod uwagę wciąż rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne czterocylindrowe silniki, koncern podjął decyzję o utworzeniu dodatkowych 500 miejsc pracy w Jaworze.

- W naszej fabryce – neutralnej pod względem emisji CO2 – będziemy produkować supernowoczesne, wysoce efektywne silniki do pojazdów hybrydowychi samochodów osobowych z napędem konwencjonalnym. Budowa tego zakładu jest inwestycją w przyszłość i stanowi kamień milowy na drodze do mobilności jutra. To silny sygnał naszego zaangażowania w lokalizację oraz przyjaźń polsko-niemecką. – powiedział Markus Schäfer, Członek Zarządu Mercedes-Benz Cars ds. produkcji i łańcucha dostaw.

Fabryka w Jaworze będzie produkować czterocylindrowe silniki wysokoprężne i benzynowe do pojazdów hybrydowych oraz z napędem konwencjonalnym, które trafią do zakładów Mercedes-Benz Cars na całym świecie. Na wysoce elastycznych liniach produkcyjnych, pozwalających szybko reagować na zapotrzebowanie rynku, mają powstawać różne warianty silników wraz ze skrzyniami korbowymi. Produkowane w Polsce silniki pozwolą połączyć najnowocześniejszą technologię napędów i częściową elektryfikację z wykorzystaniem instalacji 48 V. W ten sposób Daimler wykorzystuje współistnienie różnych technologii napędu: inteligentny system modułowy, składający się z wysoce efektywnych, zaawansowanych technicznie silników spalinowych współpracujących z 48-woltowymi pokładowymi instalacjami elektrycznymi oraz hybrydyzację i napędy całkowicie elektryczne – akumulatorowe lub z ogniwami paliwowymi.

- Jako tzw. projekt greenfield, nowa fabryka silników w Jaworze to doskonała okazja do stworzenia zintegrowanej koncepcji produkcji. Jawor będzie naszym punktem odniesienia w zakresie „zielonej”, zaawansowanej technologicznie produkcji. Dodatkowe wyzwanie stanowi przeniesienie tych samych rozwiązań do fabryk, które w naszej sieci produkcyjnej układów napędowych istnieją od dawna. Naszym celem jest także jak najszersze wdrożenie przetestowanych w Jaworze rozwiązań.– podkreślił Frank Deiß, szef produkcji zespołów napędowych Mercedes-Benz Cars.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony