ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wydarzenia

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

5 miesięcy temu  06.12.2018, ~ Administrator   

Większy potencjał Elit Polska?

Zmiany struktury właścicielskiej w Elit Polska obejmują wiele aspektów działalności w obrębie grupy Rhiag (LKQ Corporation). Jedną z wielu korzyści jest dostęp do zasobów powiększonego magazynu centralnego w Czechach.

Elit to jeden z wiodących dystrybutorów części motoryzacyjnych w Polsce. W  jego ofercie znaleźć można referencje zarówno do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Aby utrzymać swoją pozycję i sprostać oczekiwaniom warsztatów i serwisów, firma systematycznie inwestuje w nowy asortyment produktowy oraz rozwiązania zapewniające stały i szybki dostęp do  setek tysięcy części i podzespołów. Pomóc ma w tym rozbudowany właśnie magazyn centralny w czeskich Kunicach.

„Zasoby Elit Polska oparte są na trzech magazynach głównych zlokalizowanych na obszarze naszego kraju. To stąd pobierane są zamówienia realizowane przez nasze oddziały i filie terenowe” - mówi  Marcin Drozdowski, dyrektor ds. zarządzania produktami w Elit Polska. „Stały rozwój naszej sieci, jak i oferty wymaga dodatkowych miejsc  składowania i dystrybucji. Służy do tego rozbudowana infrastruktura  magazynu centralnego karoserii LKQ dla Europy Centralnej, który  zasięgiem obejmuje Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Czechy, Słowację,  Rumunię, Ukrainę, Węgry i od teraz również Polskę”.

Magazyn działa pod szyldem Auto Kelly, marki należącej do LKQ Czechy. Kunice  położone są w okolicach Pragi, około 200 kilometrów od granicy z Polską. Rozwinięta wokół sieć drogowa gwarantuje szybką realizację zamówień. Wydatnie przyczynia się do tego także praca przez siedem dni w tygodniu.

Obecnie jest to czterokondygnacyjny obiekt o łącznej powierzchni 18,5 tys. metrów kwadratowych. Składowane są w nim przede wszystkim elementy karoseryjne (32 tysiące referencji), szyby (17,5 tys.), lampy samochodowe (blisko 30 tys.), lusterka (6 tys.) oraz części układu klimatyzacji i chłodzenia (30 tys.). Łączenie pozwalają one pokryć 90 proc. parku pojazdów zarejestrowanych w Europie.

„Przysłowie ‘czas to pieniądz’ idealnie oddaje sytuacje, które zdarzają  się w warsztatach samochodowych. Dziś właściciel pojazdu wybiera ten  punkt, który gwarantuje nie tylko jakość naprawy, ale też wykonanie jej w możliwie najkrótszym terminie” - dodaje Marcin Drozdowski z Elit Polska. „Wymaga to szybkiego dostępu do wszystkich części  zamiennych, stąd konieczność utrzymania wysokich stanów magazynowych w naszych oddziałach i filiach. Ich możliwości składowania są jednak ograniczone, niezbędny jest więc dodatkowy magazyn centralny, a my niezmiennie chcemy zachować optymalny czas realizacji każdego zamówienia”.

Zaletą posiadania takiego magazynu jest możliwość składania większych  zamówień u producentów części samochodowych. To z kolei umożliwia uzyskiwanie atrakcyjnych rabatów, co pozwala na przygotowanie korzystnej cenowo oferty. Potencjał powierzchni w Kunicach nie został wyczerpany, w  rezerwie pozostaje infrastruktura pod kolejne inwestycje logistyczne.

Tagi: ELIT Polska,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony