Wydarzenia

Wydarzenia

ponad rok temu  07.12.2017, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Wnioski po TOP INDUSTRY. Branża rośnie. Ale...
Strona 2 z 2

Prezes Polskiej Izby Motoryzacji prognozuje, że w najbliższych miesiącach zawirowania czekają producentów, którzy wytwarzali dotąd części dla Opla. W lipcu marka została przejęta za 1,3 mld euro przez francuską grupę PSA.

– Będą pewne zachwiania związane z zakupem Opla przez PSA, ale nie mamy jeszcze pełnej informacji, jak to będzie wyglądać. Niewątpliwie nastąpi ujednolicenie płyt podłogowych, a to jest najdroższa część produkcji. W Polsce produkuje się tego bardzo dużo, zajmuje się tym kilka firm. Zmiany dotkną zwłaszcza te, które produkowały dla Opla – mówi Roman Kantorski.

Analitycy KPMG w ostatnim raporcie przewidują dalszy rozwój przemysłu motoryzacyjnego w Polsce i podkreślają, że w dużym stopniu jest on napędzany przez bezpośrednie inwestycje zagraniczne. W ubiegłym tygodniu Toyota ogłosiła, że w 2020 roku rozpocznie produkcję nowej generacji silników w fabryce w Jelczu-Laskowicach. Przy tej okazji wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy w Polsce zostanie zapoczątkowanych dziesięć nowych inwestycji z branży automotive o wartości przekraczającej 400 mln zł. 

Media do artykułu

Problemy kadrowe to dziś bodaj największy problem polskich firm. Oczywiście dotyczy to także branży motoryzacyjnej. Na brak ludzi do pracy narzekają właściciele warsztatów, ale też firm produkujących i dystrybujących części samochodowe.

Tego tematu nie mogło zabraknąć podczas ubiegłotygodniowego Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który odbył się w Warszawie. Wzieliśmy udział w debacie pt. "Kompetencje w sektorze motoryzacji – jak ich szukać, jak je odnaleźć". Wnioski po spotkaniu? Zapytaliśmy uczestników spotkania

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony