Wydarzenia

Ogumienie

Inne

17 dni temu  08.07.2021, ~ Administrator   

Wrzesień we Frankfurcie
. Pierwsze targi po przerwie

. Za nami konferencja, znamy szczegóły

- Nie ma limitów dla liczby gości czy wystawców. Czekamy na wszystkich chętnych. Mamy do dyspozycji duże przestrzenie, więc będzie bezpiecznie – mówią organizatorzy targów Automechanika Franfkurt. Jak informowaliśmy, wracają targi w formie stacjonarnej. Odbędą się na terenie Messe Frankfurt w dniach 14-16 września. Równolegle odbywać się będzie wersja internetowa tego wydarzenia.

- Targi hybrydowe to bez wątpienia przyszłość branży targowej – mówił podczas konferencji prasowej przed targami Michael Johannes z Messe Franfkurt. Co ważne, 75% wystawców, którzy na dziś potwierdzili już swój udział w targach, zamierza we Frankfurcie wystawiać się w formie stacjonarnej. To z jednej strony dowód na duże zapotrzebowanie na osobistą interakcję, ale też bardzo dobra wiadomość, bo wystawcy będą dostępni dla wszystkich gości – tych wirtualnych, i tych na miejscu.

- Targi w Shanghaju potwierdziły, że to właściwy kierunek – dodaje Johannes. Przypomnijmy, że w Automechanice w Szanghaju wzięło udział łącznie 80 tysięcy osób, ale wizyty online przez platformę AMS Live odnotowano w liczbie 578.000 z 150 krajów i regionów. - Przyszłość targów branżowych nie polega tylko na liczbie metrów kwadratowych powierzchni, ale ostatecznym wyniku liczby zaangażowanych osób i firm. To nasze zadanie, by w dobie tak zmieniającego się marketingu, dawać możliwość przepływu informacji i wiedzy między graczami na rynku – dodaje Michael Johannes.

Trudno przewidzieć liczby

Udane targi w Szanghaju pozwalają bardzo optymistycznie patrzeć na wrzesień we Frankfurcie. Sprzedaż przestrzeni targowej trwa. Wystawcy mają do wyboru dwie opcje – stoiska w rozmiarach 24 lub 48 metrów kwadratowych, co ważne – z pełnym wyposażeniem, takim jak meble, ekrany TV, łącze internetowe, usługę sprzątania. - W Europie podróże są już łatwiejsze, dlatego bardzo chcemy spotkać się stacjonarnie – podkreśla Olaf Mußhoff, dyrektor Automechaniki we Franfkurcie. - Trudno dziś oszacować liczbę gości czy maksymalną liczbę wystawców tego wydarzenia. Zdajemy sobie sprawę, że w tych czasach pandemicznych procesy decyzyjne trwają dłużej niż zwykle. Każdy z nas obawia się też nowych restrykcji. Wiemy, że wielu wystawców i gości czekać będzie z decyzją do ostatniej chwili.

Co na targach?

Jakie są aktualne problemy i trendy na rynku wtórnym? Jakie są wyzwania dla warsztatów samochodowych, np. w związku z szybkim wzrostem popularności alternatywnych systemów napędowych? Na te i wiele innych pytań uczestnicy targów znajdą odpowiedzi na stoiskach wystawców, ale też licznych panelach dyskusyjnych.

Jak to na Automechanikach zwykle jest, wystawcy zaprezentują się w siedmiu grupach tematycznych. Będą to części zamienne, systemy elektroniczne i elektryczne, wyposażenie warsztatów samochodowych, akcesoria samochodowe i tuning, projektowanie i zarządzanie salonami sprzedaży i warsztatami; myjnie i produkty do pielęgnacji auta oraz renowacja aut. Będą też sekcje poświęcone paliwom alternatywnym, renowacji samochodów, branży blacharskiej i lakierniczej oraz, podobnie jak w poprzedniej edycji, będzie specjalna sekcja dla przemysłu oponiarskiego. Nowością jest to, że Automechanika odbędzie się w tym samym czasie co Hypermotion - targi branży logistycznej - w Centrum Wystawowym we Frankfurcie. Dzięki temu branża motoryzacyjna będzie mogła skorzystać z doświadczeń np. w zakresie prężnych łańcuchów dostaw, zarządzania flotą oraz systemów IoT. 

Odbędą się również liczne pokazy napraw powypadkowych na żywo. Każdy, kto prowadzi warsztat samochodowy, będzie szczególnie zainteresowany Schadentalk (rozmowy o usterkach pojazdów), a także szeregiem rozmów i dyskusji panelowych na temat codziennej działalności warsztatu samochodowego. W czasach zmian klimatycznych i ochrony środowiska temat regeneracji, która w tym roku debiutuje na Automechanice Frankfurt, staje się coraz bardziej aktualny.

Będzie specjalny panel poświęcony tematyce druku 3D, który na razie wykorzystywany jest głównie w przemyśle, ale kto wie, czy w przyszłości takie drukarki nie zadomowią się w warsztatach? Może mechanicy będą w stanie zamiast zamawiać i czekać na dostawę, drukować części zamienne u siebie? Ta mocno futurystyczna wizja będzie jednym z tematów paneli dyskusyjnych. Teren zewnętrzny przed targami będzie natomiast areną Parku Mobilności, gdzie pojawią się eksponaty związane głównie z elektromobilnością.

2021/2022

Podczas konferencji zapowiadającej wrześniowe wydarzenie przedstawiciele Targów Franfkurt zaprezentowali też kalendarz najbliższych wydarzeń. Jeszcze w tym roku, poza Frankfurtem, odbędą się targi Automechanika w Moskwie (jubileuszowa, 25.edycja – w dniach 23-26 sierpnia), w listopadzie w Stambule i Szanghaju, a w grudniu w Dubaju.

Redakcja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony