ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wydarzenia

Wydarzenia

ponad rok temu  13.12.2017, ~ Administrator   

Wspólnie na rzecz elektromobilności

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), wydawca serwisu Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL oraz redakcja portalu eco-driving.info, podjęli decyzję o zacieśnieniu współpracy w zakresie wspólnych działań edukacyjnych i promocyjnych, budujących świadomość społeczną Polaków w zakresie elektromobilności. Współpraca będzie dotyczyć między innymi wymiany treści pomiędzy portalami www.orpa.pl i eco-driving.info, monitoringu rynku, wspólnym uczestnictwie w imprezach branżowych, a 2018 roku zaowocuje organizacją dedykowanych warsztatów i spotkań dotyczących właśnie elektromobilności. W ramach porozumienia Michał Baranowski – redaktor naczelny eco-driving.info i dziennikarz Menadżera Floty dołączył do Rady Programowej PSPA.

– Rynek elektromobilności w Polsce potrzebuje dziś przede wszystkim działań edukacyjnych i promocyjnych. Wiedza o samochodach niskoemisyjnych i sposobach ładowania jest jeszcze bardzo niska i to zarówno wśród kierowców aut prywatnych jak i służbowych. Jestem przekonany, że wspólne działania z PSPA wpłyną na poprawę tej świadomości i na rynku konsumenckim i flotowym – mówi Michał Baranowski.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych to wiodąca organizacja pozarządowa, zajmująca się kreowaniem rynku elektromobilności w Polsce. PSPA integruje polskie i zagraniczne firmy z wielu branż, m.in. motoryzacyjnej (BMW), finansowej (ING), leasingowej (EFL), technologicznej (Garo), doradczej (PwC) i logistycznej (No Limit), które wspólnie działają na rzecz ukształtowania odpowiedniego otoczenia gospodarczego, pozwalającego na rozwój niskoemisyjnego transportu w Polsce. PSPA pomaga start-upom we wprowadzaniu na rynek nowych produktów, współpracuje z ośrodkami akademickimi (UW, UMCS) oraz jest członkiem inicjatywy na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce przy Ministerstwie Energii.

– Celem Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL jest budowa świadomości społecznej Polaków w zakresie niskoemisyjnego transportu, przekonywanie ich do zalet elektromobilności i paliw alternatywnych – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA. – Jest to przedsięwzięcie o wysokim poziomie merytorycznym, w którego tworzenie zaangażowani zostali eksperci, media, środowisko akademickie i naukowe oraz agencje badawcze. Portal to podstawowe źródło informacji dla wszystkich zainteresowanych innowacją w motoryzacji, nowymi technologami energetycznymi i ekologią.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony