Wydarzenia

Wydarzenia

4 miesiące temu  31.12.2021, ~ Administrator   

Za nami rok 2021. Jaki był w branży warsztatowej?

Pozwólcie, że podsumowanie roku 2021 rozpoczniemy od krótkiej autopromocji. Kończący się rok umocnił nas na pozycji lidera. Kolejny rok z rzędu portal warsztat.pl jest najchętniej i najczęściej czytanym portalem branży warsztatowej w Polsce! Potwierdzają to wszelkie dostępne narzędzia do badania ruchu w internecie. DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE!

Wydawany przez nasze wydawnictwo Goldman drukowany miesięcznik "Nowoczesny Warsztat" także zajmuje w branży pozycję numer 1. Tak już jest od lat. W tym roku otrzymaliśmy potwierdzenie tej informacji z badania rynku MotoData. Cytowane badanie potwierdziło też to, o czym w redakcji Nowoczesnego Warsztatu wiedzieliśmy od zawsze. Nie maleje znaczenie prasy fachowej - jest wręcz przeciwnie. Prasa pozostaje jednym z głównych źródeł pozyskiwania fachowej wiedzy. Szczegółowe wyniki badań na grafice w galerii zdjęć poniżej! Redakcja Nowoczesnego Warsztatu także dziękuje za zaufanie!

2021 w polskiej branży warsztatowej

Takiego roku, jak 2021, oczywiście w branży nigdy nie było. Z jednej strony nie był on tak zamknięty i niepewny jak poprzedni, ale z drugiej nie mieliśmy jeszcze "pełnego otwarcia". Nie odbyły się po raz kolejny największe imprezy targowe - Poznań Motor Show z Targami Techniki Motoryzacyjnej, ProfiAuto Show czy Automotive Parts Expo w Warszawie. Organizatorzy wydarzeń zapraszają na rok 2022. Trzymamy kciuki!

A poza granicami
Wróciła natomiast większość targów z cyklu Automechanika. Braliśmy udział w targach we Frankfurcie, które oczywiście rozmiarem i zasięgiem nijak nie nawiązywały do poprzednich targów z 2018 roku, ale na pewno są światełkiem w tunelu. Zobaczcie naszą relację filmową:

W naszej części świata targi Automechanika odbyły się też m.in. w Stambule (polecamy relację w styczniowym wydaniu Nowoczesnego Warsztatu) oraz Dubaju - w obu przypadkach z udziałem polskich firm.

Branżowe wydarzenia

W naszej branży nigdy nie brakowało spotkań - mniejszych i większych targów, konferencji, eventów na torach samochodowych, dni otwartych w firmach. W tym roku tego typu wydarzeń było już więcej niż w roku poprzednim, ale wciąż dużo mniej, niż przywykliśmy.

Oto jedno z takich wydarzeń - Textar Brake Clinic, czyli miejsce, gdzie pracownicy warsztatów mogli połączyć edukację w zakresie serwisu układu hamulcowego z nauką bezpiecznej jazdy.

W tym roku, inaczej niż w porzednim, w sposób stacjonarny udało się też zorganizować finał Mistrzostw Lakierników SPECTRAL, które odbyły się w siedzibie NOVOL.

Rekordowy OTWS

Jednym z największych wydarzeń minionego roku z pewnością był finał współorganizowanego przez nas Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Spodziewaliśmy się rekordu, ale liczba uczestników przerosła nasze śmiałe oczekiwania. Zarejestrowało się ponad 770 przyszłych mechaników – uczniów techników i szkół zawodowych z całego kraju. Do takiej liczby nawet się nie zbliżaliśmy w trakcie poprzednich 26 edycji. Finał odbył się w Poznaniu, ale z uczestnikami łączyliśmy się przez internet. Więcej o tym wydarzeniu - TUTAJ.

GALERIA ZDJĘĆ

Za nami rok 2021. Jaki był w branży warsztatowej?

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony