Wydarzenia

Warto wiedzieć

Wydarzenia

11 miesięcy temu  12.09.2019, ~ Administrator   

ZF na targach IAA 2019. Elektromobilność bez obawy o zasięg?

Elektromobilność bez obawy o zasięg: ZF EVplus zmienia samochody hybrydowe typu plug-in (PHEV) w elektryczne pojazdy na każdą okazję. Pojazd koncepcyjny ZF może pokonać ponad 100 kilometrów korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego, na jednym ładowaniu

Strona 1 z 2

Strategicznym celem ZF jako czołowego dostawcy rozwiązań z zakresu zrównoważonej mobilności jest Vision Zero – zero emisji, zero wypadków. Na targach IAA 2019 ZF prezentuje gotowe rozwiązania, które mogą natychmiast ograniczyć emisje CO2 w ruchu drogowym. Naszym flagowym projektem jest EVplus, – koncepcja pojazdu z napędem hybrydowym plug-in nowej generacji. Dzięki zasięgowi ponad 100 kilometrów na samej baterii może być on wykorzystywany na co dzień.

Silnik spalinowy jest wykorzystywany jedynie w rzadkich sytuacjach, gdy udajemy się w dalszą podróż. E-mobilność staje się tym samym dostępna na co dzień dla dużej grupy klientów, którzy dysponują tylko jednym samochodem rodzinnym. Dodatkowo, ZF dostarcza nowych rozwiązań z zakresu mobilności, takich jak autonomiczne pojazdy elektryczne dla centrów miast. ZF jest symbolem postępu technicznego gwarantującego mobilność, czyli swobodę przemieszczania się, która będzie jednocześnie czysta, bezpieczna i opłacalna dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Indywidualna mobilność jest jednym z osiągnięć, które znacznie podniosły naszą jakość życia w ostatnich dziesięcioleciach. ZF jest symbolem postępu technicznego, który gwarantuje mobilność, czyli swobodę podróżowania w sposób bezpieczny, czysty i opłacalny dla obecnych i przyszłych pokoleń. Nowe inicjatywy i wsparcie użytkowników w ich drodze do elektromobilności to bardziej skuteczna droga niż zakazy, surowe przepisy i odmawianie ludziom prawa do mobilności, zwłaszcza w krótkiej perspektywie - powiedział Wolf-Henning Scheider, Prezes ZF Friedrichshafen AG na targach IAA 2019.

ZF, jako koncern z branży technologicznej łączy zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ochronę klimatu z wymaganiami mobilności, która musi być naprawdę przyjazna ludziom. Wyrazem tego jest inicjatywa ZF pod nazwą #MobilityLifeBalance, która została zaprezentowana w lipcu br. Zgodnie z ta wizą, ludzie na powinni mieć dostęp do usług mobilności pasujących do ich stylu życia. ZF inwestuje znaczne środki w innowacyjne technologie pozwalające ograniczyć emisję CO2 i poprawić bezpieczeństwo na drodze. Wszystkie produkty i technologie prezentowane na stoisku ZF podczas targów IAA wpływają na ograniczenie emisji lub zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

Firma ZF zademonstrowała na targach IAA, że pojazdy hybrydowe typu plug-in (PHEV) mogą być prawdziwymi samochodami elektrycznymi: koncepcja EVplus od ZF pozwala pokonać ponad 100 kilometrów jedynie na zasilaniu elektrycznym, w rzeczywistych warunkach. Większy zasięg na baterii umożliwia bezemisyjną jazdę na co dzień. Jednocześnie silnik spalinowy eliminuje niepokój związany z ograniczonym zasięgiem, pomagając w rozwianiu wątpliwości dotyczących zakupu pojazdu z napędem elektrycznym. Dlatego też pojazdy PHEV mogą szybko sprawić, że coraz większa liczba podróży będzie odbywać się wyłącznie w trybie elektrycznym, co z kolei obniży poziom emisji CO2 generowanej przez ruch uliczny.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony