ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Motocykle

Warto wiedzieć

Motocykle

4 miesiące temu  06.11.2018, ~ Administrator   

Motocykl jesienią? Czemu nie. Ważne są światła
Strona 1 z 2

Dla zapalonych motocyklistów jesień nie oznacza wcale końca sezonu i odstawienia jednośladów do garażu na zimowy sen. Dopóki pogoda sprzyja śmiało można wybierać się na długie wycieczki motocyklowe. Pomimo pięknej pogody nie mamy jednak wpływu na inny, niezmiernie ważny czynnik takiej podróży: na coraz krótsze dnie. W sytuacji szybko zapadającego zmroku ogromnie ważną rzeczą jest prawidłowe i mocne oświetlenie maszyny.

Przygotowując się do jazdy na motocyklu o tej porze roku należy szczególnie zadbać o oświetlenie, ponieważ właśnie teraz spełnia ono niezwykle ważną rolę. Motocykl, w porównaniu do samochodu nie ma tak dużego zasięgu świateł, zatem sprawne oświetlenie nie tylko poprawia widoczność trasy po zmroku, ale co równie ważne, pomaga kierowcom samochodów dostrzec w odpowiednim momencie motocyklistę i tym samym podjąć właściwą decyzję o manewrze, a tym samym wydłużyć drogę hamowania pojazdu. Gdy wiemy, że w okresie jesiennym takich nocnych wyjazdów i powrotów będzie znacznie więcej, warto pamiętać, że dobre żarówki w motocyklowym reflektorze są gwarantem bezpieczeństwa podczas przejażdżki.

„Istotną kwestią przy doborze odpowiednich żarówek jest jakość emitowanego przez nie światła. Nie chodzi o to, aby być po prostu widocznym na drodze, ale aby być dobrze widocznym” – przypomina Wioletta Pasionek z Lumileds Poland, wyłącznego, licencjonowanego producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips – „Dlatego w przypadku żarówek motocyklowych koniecznie trzeba sprawdzić jakość emitowanego przez nie strumienia świetlnego. Im jest on większy, tym lepsza widoczność motocykla i większa gwarancja bezpieczeństwa wszystkich użytkowników na drodze. Drugim parametrem jest trwałość żarówek. Czas ich eksploatacji wydłuży się, jeśli będą one odporne na wstrząsy i drgania, a te w przypadku motocykli są mocno odczuwalne, głównie w czasie jazdy po nierównych nawierzchniach” – mówi Wioletta Pasionek.

Dobierając odpowiednie żarówki warto polegać na sprawdzonej jakości znanych firm, które spełniają powyższe warunki. Z myślą o motocyklistach firma Lumileds przygotowała całą serię żarówek do jednośladów marki Philips. Ci wyruszający w długie trasy, jeżdżący nocą i poruszający się w zmiennych i niesprzyjających warunkach pogodowych powinni zwrócić uwagę na model żarówek Philips X-tremeVision moto. Ta mocna żarówka emituje aż o 130% więcej światła w porównaniu ze standardowym, wymaganym prawem minimum. To znacznie poprawia widoczność motocyklisty. Ponadto, nowoczesna konstrukcja żarówki wydłuża czas jej eksploatacji oraz zwiększa wydajność oświetlenia.

Tagi: Philips,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony