ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Motocykle

Części i regeneracja

Motocykle

11 miesięcy temu  12.04.2018, ~ Administrator   

Philips: oferta dla motocykli
Strona 1 z 2

Popularne stwierdzenie „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” można interpretować poprzez osiągi jakimi dysponują te jednoślady. Jednak kierowca samochodu osobowego nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę, przez co może błędnie ocenić dzielący go dystans i podjąć niewłaściwą decyzję. Odpowiednie oświetlenie główne motocykla, widoczne z maksymalnej odległości, na pewno ograniczy to ryzyko.

Według różnych szacunków w Polsce zarejestrowanych jest około 25 milionów pojazdów mechanicznych, z czego blisko trzy miliony to motorowery i motocykle. W okresie zimowym ich obecność na drogach jest znikoma, aby dynamicznie wzrosnąć w marcu. Dodatkowo, rośnie też sama liczba nowych rejestracji. Tylko w 2017 roku przybyło ponad 100 tysięcy nowych maszyn. To przekłada się na coraz większe natężenie ruchu na drodze.

„Od 2014 roku, gdy rozszerzono uprawnienia dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B, dynamicznie rośnie park jednośladów w Polsce. Odczuwamy to, w pozytywnym sensie, także poprzez wzrost zainteresowania żarówkami do motocykli i motorowerów” - mówi Piotr Wajszczyk z Lumileds Polska, producenta i dystrybutora marki Philips - „Największą część sprzedaży stanowi gama żarówek do oświetlenia głównego, szczególnie tych dających więcej światła. To ważna ich cecha, szczególnie w kwestii poprawy bezpieczeństwa na drodze”.

Podstawowe czynności przygotowania jednośladu do sezonu sprowadzają się do uzupełnienia olejów i płynów eksploatacyjnych oraz ogólnej kosmetyki. Warto przy tym zadbać nie tylko o sprawne oświetlenie, ale także odpowiednią jakość żarówek. Powinny one zapewnić optymalną ilość światła i być odporne na działanie przeciążeń jakim poddawana jest konstrukcja motocykla.

Philips gwarantuje ich bezawaryjne działanie nawet do wartości 10G! Taką stabilność daje między innymi wykorzystanie wysokiej jakości szkła kwarcowego. Producent bazuje przy tym na swoim ponad stuletnim doświadczeniu i innowacjach w produkcji oświetlenia samochodowego.

Do reflektorów głównych motocykli Philips oferuje gamę czterech żarówek, każda z nich cechuje się innymi, stopniowo lepszymi parametrami świecenia. Philips Vision Moto (H4, H7 i HS1) poprawia widoczność aż o 30 procent w porównaniu ze standardowymi konstrukcjami żarówek, natomiast CityVision Moto (H4, H7 i HS1) podnosi tę wartość o kolejne 10 procent. Zdecydowanie, bo aż dwa razy więcej światła pozwala uzyskać X-tremeVision Moto (H4 i H7).

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony