Regeneracja

Regeneracja

11 godzin temu  07.04.2025, ~ Administrator - ,   Czas czytania 5

Regeneracja według Borg Automotive Reman. Wywiad z nowym menedżerem sprzedaży w Polsce

Marcin Dynarek pełni funkcję menedżera sprzedaży Borg Automotive Reman w Polsce od września ubiegłego roku

Strona 1 z 2

– Wszyscy musimy bardziej dbać o środowisko naturalne. Możemy mieć na to wpływ, również dokonując świadomych wyborów części do samochodów. Dlatego uważam, że rynek części regenerowanych będzie się rozwijał, bo proces regeneracji wiąże się z dbaniem o środowisko, gdzie zużywa się mniej surowców naturalnych w porównaniu do produkcji nowych części – mówi w rozmowie z nami Marcin Dynarek, menedżer sprzedaży BORG Automotive Reman w Polsce, powołany na to stanowisko jesienią ubiegłego roku. – Dotychczas typowego marketingu firma w Polsce nie prowadziła, więc to będzie jedno z moich zadań. Chcemy pokazywać, w czym jesteśmy najlepsi. Będziemy m.in. zapraszać przedstawicieli branży motoryzacyjnej do naszych zakładów i prezentować technologie oraz proces regeneracji.

Szeroka oferta firmy Borg Automotive Reman

Duńska firma Borg Automotive Reman, znany w całej Europie regenerator części motoryzacyjnych, posiada dzisiaj 5 zakładów. Regeneruje w nich kompresory klimatyzacji, rozruszniki, alternatory, przekładnie kierownicze, pompy wspomagania, turbosprężarki, zaciski hamulcowe i zawory EGR.

– Pompy wspomagania i przekładnie regenerujemy w Wielkiej Brytanii w Wednesbury, turbosprężarki w Pampelunie w Hiszpanii, aluminiowe zaciski hamulcowe w Lublinie, a pozostałe grupy produktowe w zakładzie w Zduńskiej Woli. Dodatkowo od kilku miesięcy prowadzimy również regenerację rozruszników i alternatorów w naszej fabryce w Tunezji. Oferta produktowa Borg Automotive Reman jest bardzo szeroka. Systematycznie pracujemy też nad tym, aby zapewnić jak najszersze pokrycie rynku w każdej z naszych grup produktowych. W portfolio mamy ponad 13 800 referencji. Liczba oferowanych produktów rośnie z każdym rokiem. Wprowadzamy do oferty nowości, praktycznie co miesiąc komunikując nowe referencje –

opowiada Marcin Dynarek. Podkreśla, że obecnie pokrycie rynku dla większości grup produktowych przewyższa 95% parku samochodowego.


Kompresory klimatyzacji, rozruszniki, alternatory, przekładnie kierownicze, pompy wspomagania, turbosprężarki, zaciski hamulcowe i zawory EGR – portfolio firmy jest bardzo szerokie

Przyszłość regeneracji
Unia Europejska wyznaczyła sobie cel w postaci osiągnięcia neutralności klimatycznej do roku 2050. W tej kwestii bardzo duże pole do popisu ma cała motoryzacja, ale aftermarket w szczególności. – Prowadzona przez profesjonalne zakłady, takie jak Borg Automotive Reman, regeneracja części samochodowych pozwala znacząco zmniejszać emisję dwutlenku węgla. Dzięki temu wpisujemy się w obecne potrzeby rynku, wynikające z zapotrzebowania na produkty gospodarki zrównoważonego rozwoju. Ten trend będzie się rozwijał w najbliższym czasie, a produkty regenerowane będą w mojej ocenie rosnąć, jeśli chodzi o udziały w rynku – dodaje menedżer sprzedaży Borg Automotive Reman w Polsce. Będzie to o tyle istotne, że w wybranych przypadkach można mówić o zużyciu surowców mniejszym o 70, 80, a nawet 90%. – W mojej ocenie świadomość ekologiczna społeczeństwa będzie rosła, a wraz z nią będzie rozwijał się też rynek produktów regenerowanych i to nie tylko w obszarze motoryzacji. Produkty regenerowane są ważnym elementem gospodarki zrównoważonego rozwoju oraz gospodarki o obiegu zamkniętym, a ich używanie i wykorzystywanie tak długo, jak to tylko możliwe, wpływa też na redukcję produkcji odpadów – podkreśla.


Firma posiada 5 zakładów produkcyjnych, zlokalizowanych w Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Tunezji

Zakład w Zduńskiej Woli
Duńska firma Borg Automotive Reman swój największy zakład prowadzi w Polsce, a dokładniej w Zduńskiej Woli. Regenerowanych jest tu pięć z ośmiu grup produktów. W fabryce, działającej od 2000 roku, pracuje ponad 1250 osób. 
W Zduńskiej Woli, poza liniami regeneracji, działa też centrum badań i rozwoju, w którym inżynierowie firmy pracują nad nowymi produktami, opracowują procesy technologiczne czy usprawniają regenerację.
– Nieodłączną częścią zakładu jest magazyn rdzeni, bez nich proces regeneracji nie mógłby być przeprowadzany. Standardowo mamy zmagazynowane ponad 1 mln rdzeni, ale obecnie ta liczba jest znacznie większa i, z tego co pamiętam, jest to około 1,5 mln rdzeni gotowych do zregenerowania. W Zduńskiej Woli mieści się też centrum magazynowo-logistyczne, z którego dostarczamy gotowe produkty do klientów. Wszystkie produkty dostarczane na polski rynek wyjeżdżają właśnie stąd – dodaje nasz rozmówca.

Oferowane przez firmę portfolio produktowe jest jednym z najszerszych na rynku. – Zapewniamy bardzo wysokie pokrycie rynku oraz dostępność produktów, których nie jest w stanie zaoferować wielu graczy aftermarketowych. Dodatkowo nasze produkty charakteryzują się bardzo wysoką jakością, wynikającą między innymi z faktu, że regenerujemy wyłącznie produkty na bazie oryginalnych rdzeni. Jesteśmy obecnie jednym z największych dostawców produktów regenerowanych na rynku polskim, oferujemy produkty w aż ośmiu grupach produktowych oraz w czterech markach: Elstock, DRI, Lucas i TMI. Myślę też, że nie bez znaczenia dla lokalnego rynku jest lokalizacja dwóch naszych zakładów w Polsce. Pozwala to na zapewnienie wysokiej jakości procesu regeneracji na stałym i powtarzalnym poziomie, a także szybkiej i sprawnej logistyki oraz możliwość lokalnego wsparcia naszych klientów – podkreśla.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony