ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Marketing w warsztacie

nie przegap

Marketing w warsztacie

Prawo

ponad rok temu  04.09.2017, ~ Administrator   

Jak zatrudnić fachowca do warsztatu?

fot. Piotr Łukaszewicz, warsztat.pl

Strona 1 z 2

Nie oszukujmy się. Warsztaty samochodowe, do których ustawiają się kolejki klientów, zyskują przewagę nad konkurencją dzięki dobrym fachowcom. Dlatego chcąc przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną, należy skupić się nie tylko na doświadczeniu kandydata do pracy. Oto co jeszcze jest ważne.

„Nigdy już tu nie przyjadę”, „Nie polecam”, „Omijajcie tego mechanika” – tego typu komentarze pod wizytówką firmy na googlemaps.pl to zmora każdego właściciela warsztatu samochodowego. Co gorsza, jedną gwiazdkę, zamiast pięciu może warsztatowi wlepić klient, który otrzymał naprawione auto w terminie. Negatywną opinię wystawił jednak, bo pracownik warsztatu nie potrafił wyjaśnić mu, co się stało w jego aucie albo nie miał chęci na pogawędki. Warsztaty nie mogą pozwalać sobie na utratę klientów z takiego powodu, zwłaszcza że stały klient przyjedzie wymienić olej, filtry, poprosi o zmianę opon z letnie na zimowe, a może nawet wynajmie kawałek powierzchni, żeby te opony składować w magazynie przy warsztacie.

Stały klient to dobry klient. Takich klientów można zyskać tylko dzięki dobrym fachowcom. Oto, na co należy zwrócić uwagę podczas rozmowy o pracę.

Podejście do klienta

Jeśli potencjalny pracownik nie wzbudza zaufania już na etapie wstępnej rozmowy, jest nieprzyjemny i trudno z nim nawiązać relację, warto się zastanowić nad powierzeniem mu pracy. Mechanik, których wzbudza zaufanie to przede wszystkim osoba, która traktuje drugą stronę jako partnera do rozmowy. Tylko taka osoba zatrzyma klientów na dłużej. Tylko taki mechanik uruchomi także mechanizm marketingu szeptanego. Jak sprawdzić jego kompetencje komunikacyjne?

- Rozmowa kwalifikacyjna nie powinna zakończyć się na kilkuminutowej wymianie zdań o doświadczeniu. Warto poprosić mechanika, aby wyobraził sobie, że przyjeżdża do niego klient z rozbitym autem i zapytać go jak pokieruje rozmową. Jeśli zacznie załamywać ręce albo żartować „no to skasował sobie pan autko” powinna zapalić się nam czerwona lampka – mówi dla portalu warsztat.pl Joanna Żukowska z Monster Polska.

Nieposzlakowana opinia

Specjalista, który pracuje w warsztacie samochodowym, powinien mieć dobrą opinię. Można ją sprawdzić dzwoniąc do poprzedniego pracodawcy albo czytając opinie na temat danego warsztatu, w którym pracował. Nie mając pewności co do uczciwości danego kandydata do pracy, można poprosić o zaświadczenie o niekaralności.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony