Budowlana opona do miasta? Prezentacja Conti CrossTrac

Dodano: ponad rok temu  10.05.2018

Centrum Prezentacji i Kształcenia Caterpillar w Maladze. Tutaj mieliśmy okazję bliżej przyjrzeć się nowej linii opon Continental. Conti CrossTrac do opony mieszanych zastosowań na drodze i w terenie. Natomiast pełna oferta tego producenta obejmuje opony do samochodów ciężarowych i opony OTR, rozwiązania w zakresie bieżnikowania na gorąco i na zimno, usługi oraz rozwiązania modułowe umożliwiające monitorowanie ciśnienia w oponach.

Transport na plac budowy i z placu budowy stanowi duże wyzwanie dla kierowców, maszyn i opon. Wytrzymałość i trakcja to podstawowe cechy opon, które mają kluczowe znaczenie w zastosowaniach budowlanych. Jednak wzory bieżnika optymalizujące trakcję o szerokich rowkach powodują większe i szybsze zużywanie się opon oraz zwiększają zużycie paliwa na drogach utwardzonych. Dlatego też dział badawczo-rozwojowy firmy Continental w Hanowerze opracował nową linię opon Conti CrossTrac.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z prezentacji opony w hiszpańskiej Maladze. Na miejscu był red. Mirosław Giecewicz.

do góry strony