ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Z toru w Nürburgring na drogi publiczne. Wnioski po 24h wyścigu

Dodano: 8 miesięcy temu  15.06.2018

Pełen dużych wzniesień, zjadzów oraz zakrętów o różnych promieniach, z różnymi kątami nachylenia, ponad 20-kilometrowy tor wyścigowy w Nürburgring w Niemczech oceniany jest jako jeden z najtrudniejszych na świecie. To na tym torze, nazywanym Zielonym Piekłem, odbył się w miniony weekend 24-godzinny wyścig 
ADAC Zurich 24-Hour Race.

Jak już informowaliśmy, my tegoroczną edycję tego słynnego wyścigu oglądaliśmy na zaproszenie zespołu Falken Motorsport, który do wyścigu przygotował dwa zespoły. Oba wypadły dobrze i zrealizowały założenia – ekipa Porsche 911 GT3 R zakończyła wyścig na 9. miejscu, a BMW M6 GT3 – na miejscu 15.

Dla producenta opon takie wydarzenie to oczywiście doskonałe miejsce do analiz i zbierania informacji na temat zachowania opon w ekstremalnych warunkach. Pogoda w tym roku pozwoliła przeprowadzać takie analizy w bardzo szerokim zakresie. Było upalnie, burzowo, deszczowo, mgliście. Poza śniegiem i mrozem właściwie pełen zakres możliwości.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadów z przedstawicielami Falken Tyre Europe oraz kierowcami biorącymi udział w wyścigu. A poniżej galeria zdjęć.

Poleć innym

do góry strony