Diagnostyka

ponad rok temu  24.12.2010, ~ Administrator   

To bardzo zaawansowane techniczne urządzenie sprawdza zarówno mechaniczne, jak i elektryczne funkcje siłownika turbosprężarki. Diagnozuje również mechanizm zmiennej geometrii pod kątem swobodnego czy też ograniczonego jego ruchu, a w skrajnych przypadkach całkowitej jego blokady, potwierdzając tym samym czy problem leży w siłowniku turbosprężarki, zablokowanym mechanizmie zmiennej geometrii czy może w silniku. Urządzenie pomoże szybko i dokładnie zdiagnozować możliwe usterki turbosprężarek wyposażonych w elektroniczne zawory. HandyCAN3 pokaże także czy zgłoszone błędy spoczywają po stronie turbosprężarki, czy po stronie silnika. Dzięki temu klienci zaoszczędzą czas potrzebny na znalezienie przyczyny awarii pojazdu, nie wspominając już o kosztach z tym związanych.

image_gallery

Produkcja tego urządzenia wynikła z badań przeprowadzonych przez firmę Honeywell, które wykazały, iż w pojazdach podejrzanych o awarię siłownika turbosprężarki, aż 40% do 50% usterek było błędnie rozpoznanych. Udostępnienie sprzętu badawczego pojawiło się w momencie, gdy rynek jest nasycony dużą liczbą samochodów, mających turbiny z elektronicznymi zaworami. A rosnącą liczba błędnie rozpoznanych usterek jest bez skrupułów wykorzystywana przez nieautoryzowane warsztaty regenerujące turbosprężarki.
HandyCAN3 jest następcą HandyCAN 1 i 2, które są stosowane wyłącznie przez Honeywell do badania jakości i niezawodności podzespołów.

- To urządzenie pozwoli kierowcom zaoszczędzić tysiące złotych poprzez właściwą diagnostykę, podczas gdy do tej pory mogło się zdarzać, iż niepotrzebnie wydawali pieniądze wskutek błędnej diagnozy. Sprzęt ten będzie uzupełnieniem naszych obecnych badań diagnostycznych - mówi Peter Marsh, dyrektor Honeywell.

Kierowcy muszą być świadomi, iż turbosprężarki o zmiennej geometrii wyposażone w elektroniczne siłowniki to urządzenia bardzo złożone technicznie i niezwykle skomplikowane technologicznie. Oznacza to, że wszelkie próby regeneracji tych urządzeń na nieoryginalnych, wątpliwej jakości częściach zamiennych, mogą prowadzić do poważnych problemów w pojeździe. W celu ochrony interesów klienta producent nie dostarcza części zamiennych do naprawy tych turbosprężarek, a wyłącznie wysokiej jakości nowe turbosprężarki.

GALERIA ZDJĘĆ

HandyCAN3 do diagnostyki zaworów elektronicznych
HandyCAN3 do diagnostyki zaworów elektronicznych

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony