Wydarzenia

ponad rok temu  13.06.2022, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

Inspektor ITD pomógł wyłączyć „rozbiegany” silnik

Niecodzienna sytuacja miała miejsce we wtorek rano, na jednym z ruchliwych skrzyżowań w ciągu ul. Mikołowskiej w Katowicach.

Inspektor z oddziału ITD w Wodzisławiu Śląskim zobaczył kłęby białego dymu unoszące się z rury wydechowej osobówki, stojącej przed światłami sygnalizacji świetlnej. Zatrzymał się i ruszył na pomoc. Kierująca próbowała wyłączyć silnik poprzez standardowe wyjęcie kluczyka ze stacyjki, ale ten wciąż pracował na bardzo wysokich obrotach.

- Inspektor wsiadł za kierownicę auta, wrzucił najwyższy bieg równocześnie wciskając hamulec. W ten sposób wyhamował i unieruchomił „rozbiegany” silnik. Inspektor doskonale wiedział, jak zachować się w tak stresującej dla kierowców sytuacji. Ma uprawnienia i doświadczenie diagnosty samochodowego, które wykorzystuje w trakcie prowadzonych kontroli drogowych. Funkcjonariusz poinformował kierującą, jak w takiej sytuacji, skutecznie wyłączyć „rozbiegany” silnik w pojeździe - informuje w komunikacie GITD.

Czytak także:
Rozbiegany silnik? Mnóstwo filmów i internetowych porad. Co o nich myślicie?

Komentarze (2)

dodaj komentarz
  • ~ Tutek 2 ponad rok temu No dobra, może się czepiam, ale ni jak nie mogę zrozumieć zdania: Zatrzymał się i ruszył na pomoc.
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
  • ~ Carl 1 ponad rok temuocena: 100%  Dzięki Bogu że w tym miejscu był akurat pan inspektor, nikt inny na pewno nie wiedziałby co robić. Jak to dobrze że mamy takich inspektorów.
    oceń komentarz 2 0 zgłoś do moderacji
do góry strony