Musicie tutaj być – spotkanie branży we Frankfurcie
ReklamaB1 - ogumienie - citexpo.com.cn

temat miesiąca

Wydarzenia

Nasze rozmowy

WYWIADY

Wydarzenia rynkowe

ponad rok temu  29.08.2016, ~ Administrator   

Musicie tutaj być – spotkanie branży we Frankfurcie
Strona 1 z 2

O nadchodzącej edycji targów Automechanika Frankfurt z Michaelem Johannesem, brand managerem Automechanika, rozmawia red. Mirosław Giecewicz.

Jak ważną częścią targów Automechanika we Frankfurcie są dla organizatorów polskie firmy? Jak ocenia Pan nasz rynek?

Przemysł motoryzacyjny rozwija się w Polsce bardzo prężnie, a więc jest ważny także z naszego punktu widzenia. To istotna część naszej targowej oferty. Chcemy zachęcić do przyjazdu do Frankfurtu nie tylko wystawców, ale też odwiedzających. Od lat w obu tych grupach mamy bardzo lojalnych, wracających do nas klientów z Polski. To dla nas bardzo ważne.

Szacuje się, że w tegorocznej edycji targów we Frankfurcie weźmie udział ponownie bardzo wielu wystawców z Polski.

Rzeczywiście, mogę potwierdzić, że zainteresowanie fi rm z Polski jest bardzo duże. Na chwilę obecną z pewnością będzie ich więcej niż 150. To doskonale pokazuje potencjał naszych targów. Automechanika Frankfurt to wydarzenie globalne. Wystawcy przyjeżdżają do nas z całego świata. W poprzednich edycjach mieliśmy odwiedzających ze 176 krajów. We Frankfurcie spotyka się międzynarodowy przemysł, w pełnym tego słowa znaczeniu. Podpisywanych jest mnóstwo kontraktów, nie tylko z udziałem niemieckich firm.

Jako organizatorzy targów nastawiacie się w sposób szczególny na pozyskiwanie z Polski wystawców czy targowych gości?

Równie mocno zależy nam na obu tych grupach.

W Polsce często poruszanym tematem, w kontekście uczestnictwa w targach w Niemczech, jest kwestia bezpieczeństwa. Związane jest to oczywiście z napływem imigrantów. Wielu przedstawicieli branży, o czym dużo rozmawiano chociażby podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu, ma tego rodzaju obawy. Czy są uzasadnione?

My, jako Messe Frankfurt, robimy wszystko, żeby zagwarantować naszym gościom stuprocentowe bezpieczeństwo. Zarówno w mieście, jak i na terenach targowych przeprowadzane będą liczne kontrole.

Jaka jest obecna sytuacja rynku niemieckiego?

Nie powiem, że się rozwija. Jest stabilny, ale na bardzo wysokim poziomie. Ważną rolę w rynku niemieckim odgrywa Automechanika we Frankfurcie. To platforma do prezentacji tego rynku, jego licznych nowości i innowacji. Jest to szczególnie ważne w obecnych czasach. Technologie rozwijają się niezwykle szybko. Firmy chcą pokazać je publiczności. Takie targi jak nasze to nie tylko spotkanie przedstawicieli biznesu, ale też zwykłych konsumentów, którzy chcą wiedzieć co nowego na rynku.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony