Wydarzenia

9 miesięcy temu  24.10.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

Nie będzie podwyżek za badania techniczne pojazdów

Kolejne akcje protestacyjne nie przyniosły skutku

- Obecnie nie jest planowane podwyższenie opłat za badania techniczne pojazdów - taką odpowiedź otrzymały z Ministerstwa Infrastruktury organizacje związane z tą branżą. Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, a także Związek Dealerów Samochodów oraz kilka innych organizacji apelowały o "pilne działania w sprawie waloryzacji".

Odpowiedzi udzielił sekretarz stanu Rafał Weber. Przekonuje on, że ustawa z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym "nie stanowi o obowiązku waloryzacji wysokości opłaty za przeprowadzenie badań technicznych przez Ministra Infrastruktury".

Jak podaje ZDS, Rafał Weber w swojej argumentacji korzysta też z danych dostarczonych przez Dyrektora Transportu Drogowego. Przedstawiciel ministerstwa bazując na liczbie wydanych poświadczeń pozwalających na prowadzenie SKP w latach 2021-2023 stara się zaprzeczyć stwierdzeniu z apelu branży, mówiącemu o upadku przedsiębiorstw przy dalszym utrzymaniu „zamrożonej” wysokości opłat za badania. Przedstawiciel ministerstwa podkreśla, że wciąż powstają na rynku nowe stacje kontroli pojazdów. 

Można to rozumieć jako postawienie tezy - skoro powstają nowe SKP, nie może być w tej branży tak źle.

Czytaj także:
"Czy ktoś chce doprowadzić tę branżę do upadku?" Relacja z protestu PISKP

Komentarze (6)

dodaj komentarz
 • ~ POLAK 6 7 miesięcy temu Weber to kolejna szuja niszcząca PAŃSTWO POLSKIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
 • ~ arek 5 8 miesięcy temuocena: 100%  do szanownego Ministerstwa piszę kolejność wprowadzanych zmian: 1. Kontrola obecności pojazdu na badaniu fotografią , przodu pojazdu, tabliczki znamionowej oraz przebiegu. To wystarczy, mamy przy tym kilka pieczeni na jednym ogniu, czyli obecność pojazdu, widoczny przebieg, nie pomijanie identyfikacji vinu oraz mas. 2. Czas badania pojazdu wiadomo w zależności od rocznika nie mniej jednak niż 15 min czyli w ciągu 10 godzin 40 aut a nie jak niektóre stacje wpierdzielają po 80 i 100 aut. 3. Wyrywkowa kontrola 10 aut rocznie z każdej stacji i mandaty za puszczanie wad w zależności od stopnia zagrożenia w ruchu. Za badanie bez pojazdu zamknięcie stacji kontroli na rok i mandat 200.000zł 4. Badanie spalin w firmach zewnętrznych (zrobią to dokładniej i nie będzie zastoju przed stacją gdy np przyjeżdża pojazd niedogrzewającym się silnikiem 5. Podniesienie cen badań technicznych o 100 procent (gdyby cena była pddana rewaloryzacji od 95r roku wynosiła by dziś 380) i poddanie ceny rewaloryzacji
  oceń komentarz 1 0 zgłoś do moderacji
 • ~ ZBYSZEK 4 9 miesięcy temuocena: 100%  NAJPIERW NALEŻY UPORZĄDKOWAĆ I IDOPROWADZIĆ DO UCZCIWEJ KONKURENCJI WYELIMINOWAĆ PATOLOGIE KTÓRA NISZCZY RYNEK SAMOCHODÓW UŻYWANYCH I WARSZTATY SAMOCHODOWE A POTEM UREALNIĆ RZECZYWISTE KOSZTA I USTALIĆ CENE BADANIA TECHNICZNEGO A NIESTETY DIAGNOŚCI CHCĄ TO ZROBIĆ JAK WSZYSKO W PL Z DUPY STRONY
  oceń komentarz 2 0 zgłoś do moderacji
 • ~ XXX 3 9 miesięcy temuocena: 100%  Z bólem serca musiałem dać wypowiedzenie jednemu z moich diagnostów. Rentowność mojej SKP spadła do takiego poziomu, że nie stać mnie na dwóch diagnostów. Będziemy pracować ja (właściciel) i jeden człowiek. Jak tak dalej pójdzie, to z czasem i tego jednego będę musiał zwolnić i zostać sam, ewentualnie kolega z po fachu z innej stacji bedzie u mnie jeden dzień na etacie, a ja jeden dzień u niego, żeby było oficjalnie dwóch ludzi na stacji. Tragedia. W salonie kosmetycznym obok mnie za zrobienie paznokci u rąk kobiety płacą 130 zł co 4-6 tygodni a badanie okresowe raz w roku 98 zł. Weber - brak słów.
  oceń komentarz 4 0 zgłoś do moderacji
 • ~ diagnosta 2 9 miesięcy temuocena: 100%  idąc tym ministerialnym tokiem myślenia ,proponuję zmniejszyć o połowę uposażenia w ministerstwach ,mimo to chętnych do koryta i tak nie zabraknie!
  oceń komentarz 3 0 zgłoś do moderacji
 • ~ teD 1 9 miesięcy temuocena: 100%  weber, to ten niemiec/... bo q.... nicnie rozumie!
  oceń komentarz 5 0 zgłoś do moderacji
do góry strony