ReklamaBilbord - textar 01.10-31.10 Kamila

Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

Transport

Pojazdy użytkowe

8 miesięcy temu  14.02.2019, ~ Administrator   

Sposób na ubytki ciśnienia w oponach naczep
Strona 1 z 2

Szybki ubytek ciśnienia w ogumieniu naczepy i do tego wieloosiowej stanowić może nie lada problem dla kierowców. Z pomocą w rozwiązaniu tego problemu przychodzi najnowsze, autorskie rozwiązanie firmy DRABPOL - TPMS_WIFI NACZEPA , dedykowane dla naczep często podmienianych z ciągnikiem siodłowym. To już trzecie, opracowane przez DRABPOL rozwiązanie dla ochrony opon.

Skąd biorą się problemy z ciśnieniem i temperaturą ogumienia w naczepach? Wynikają głównie ze sposobu ich eksploatacji. W wielu przypadkach naczepy pełnią rolę „opakowania” w transporcie. Rzadko wykazywana jest tu troska w takiej samej mierze, jak w przypadku ciągników siodłowych. Najwięcej problemów występuje w firmach, w których naczepy są często zamieniane z ciągnikiem , w firmach zlecających holowanie naczep czy też w wypożyczalniach. Napięte łańcuchy logistyczne często nie dają kierowcy czasu na kontrolę ciśnienia i temperatury opon w naczepach. Jednak skutki tych zaniedbań są opłakane. Dlatego stałe monitorowanie ciśnienia i temperatury opon ma duże znaczenie zarówno dla bezpieczeństwa, jak i dla obniżenia kosztów eksploatacji naczep.

Zobacz zdjęcia w galerii poniżej!

Wychodząc naprzeciw problemom z ogumieniem w naczepach, firma DRABPOL opracowała i wprowadziła na rynek własne rozwiązanie bezprzewodowe pod nazwą TPMS_WIFI NACZEPA, dedykowane dla naczep często podmienianych z ciągnikiem siodłowym.

Systemy kontroli ciśnienia opon dla pojazdów zespolonych najczęściej są programowane dla konfiguracji ciągnika siodłowego wyłącznie z określoną naczepą. Zamiana naczepy wymagała dotychczas modyfikacji ustawień dla czujników w oponach nowej naczepy. Jest to niewygodne w przypadku częstej zamiany naczep w różnych miejscach i o różnej porze. Ponadto wymagałoby posiadania odpowiedniego programatora i przeszkolonych pracowników. Ta niedogodność została rozwiązana w przypadku TPMS_WIFI NACZEPA. Oprócz ciśnienia również temperatura ogumienia jest pod kontrolą, bez względu na konfigurację ciągnika siodłowego i naczepy.

Na wewnętrznej powierzchni opony każdego koła naczepy zainstalowany jest czujnik ciśnienia i temperatury, który wysyła informacje za pomocą fal radiowych 433 MHz do jednostki sterującej. Po przetworzeniu, informacja o bieżącym ciśnieniu , temperaturze ogumienia i alertach przesyłana jest wiązką w formacie CAN BUS protokół J1939 do nadajnika CAN WIFI, zamontowanego w przedniej części naczepy. Bezprzewodowo informacja przesyłana jest do odbiornika CAN WIFI, zainstalowanego przy wyświetlaczu, który jest przytwierdzany do przedniej szyby. Zasilanie jest pobierane z gniazdka zapalniczki.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Sposób na ubytki ciśnienia w oponach naczep
Sposób na ubytki ciśnienia w oponach naczep

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony