Paliwa i oleje

miesiąc temu  14.10.2020, ~ Administrator   

W trybach trybologii – pytania o model biznesowy

Warsztat samochodowy wykonując usługę wymiany oleju staje się posiadaczem oleju odpadowego

Co w nowej rzeczywistości komunikują aftermarketowi firmy olejowe i pracujące na rzecz branży automotive? W ramach wspólnotowego rynku niewzruszony na lockdown paradygmat elektromobilności. W naszym kraju rządowy pomysł na uszczelnienie systemu zagospodarowania olejów odpadowych. Nie dość, że tort mniejszy, to jeszcze zagwozdka z opłatą depozytową.

Długo by dowodzić, dlaczego tort do podziału na rynku olejów silnikowych staje się coraz mniejszy. „Wizja zero”, bezalternatywna elektromobilność… Zegar miarowo odmierza czas, coraz bliższa staje się perspektywa przemodelowania profilu warsztatów zorientowanych dziś na serwisowanie pojazdów z napędem konwencjonalnym. Oczywiście w kontekście usług typu serwis olejowy. To nieubłagana wizja globalna, a w Polsce?
Już w przyszłym roku pojawi się kolejny obowiązek – przyjdzie nam zmierzyć się...

Pełna treść artykułu dostępna jest tylko dla zalogowanych prenumeratorów Nowoczesnego Warsztatu.
Możesz odblokować dostęp poniżej lub zalogować się na stronie nowoczesnywarsztat.pl i ponownie przejść do tego artykułu.

GALERIA ZDJĘĆ

Skrzynie biegów Opel typu M32 w ciągu kilku lat doczekały się kilku zmian rodzaju i ilości zalecanego oleju. Obecnie w zależności od rocznika pojazdu Fuchs proponuje dwa oleje
Oleje do przekładni w samochodach dostawczych powinny być szczególnie precyzyjnie dobierane ze względu na wysokie obciążenia w nich występujące. Na zdjęciu skrzynia typu PF6 do Renault Master
Dystrybutory płynów (m.in. olejów silnikowych) to w ofercie Italcom także propozycje designerskich mebli warsztatowych

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony