Lakiernictwo i blacharstwo

Lakiernictwo i blacharstwo

16 dni temu  21.09.2022, ~ Administrator   

Czy wy się zamykacie finansowo? Dyskusja lakierników

Fot. Piotr Łukaszewicz

- Czy wy się zamykacie finansowo prowadząc warsztat blacharsko -lakierniczy? Dziś dostaliśmy faktury za prąd i paliwo do kabiny i jesteśmy załamani - pyta na naszej facebookowej grupie Warsztatowcy (Warsztat.pl) jeden z czytelników. Oczywiście, podobne problemy ma wielu użytkowników forum i właścicieli serwisów.

- Niestety, ale biznes trzeba policzyć. Proste pytania. Marża netto i brutto na robociźnie, marża netto i brutto na częściach oraz parametry wydajności poszczególnych pracowników. Bez wiedzy w tym temacie nawet nie wiadomo jaką stawkę za roboczgodzinę kalkulować, nie mówiąc już o stawkach ubezpieczycieli, które są PONIŻEJ opłacalności prowadzenia warsztatu. Szacuję, że poniżej 150 netto za godzinę warsztat się nie zepnie - wskazuje inny z czytelników.

Czy wystarczy podnieść ceny usług, jak wskazują inni uczestnicy rozmowy? To nie takie proste. - Naprawa bezgotówkowa z ubezpieczalni, a w sądach mam 800 spraw na wokandzie - wskazuje autor pierwszego pytania w tej dyskusji.

- Na wiosnę założyliśmy panele fotowoltaiczne - to kolejny głos w dyskusji. - Nie żałuję z każdym dniem. Rachunki z tego sektora mi nie doskwierają. Reszta, no cóż, jakoś trzeba brnąć do przodu.

Link do całej dyskusji znajdziecie TUTAJ
Chcesz pomóc lub sam poprosić o pomoc? Porozmawiać o problemach, ale też pozytywach, związanych z prowadzeniem warsztatu samochodowego? Zapraszamy do grupy Warsztatowcy (warsztat.pl) na Facebooku.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Kszak 1 15 dni temuocena: 100%  PZU proponuje aktualnie w Warszawie 85 zł netto i ani złotówki więcej (stawka rynkowa, bla bla bla).
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony