Lakiernictwo i blacharstwo

Lakiernictwo i blacharstwo

11 miesięcy temu  18.10.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

Warsztat lakierniczy. Gdzie szukać oszczędności?

Fot. Piotr Łukaszewicz

Jak w dobie szalejącej inflacji i zapowiadanych podwyżek energii zarządzać finansami serwisu? – Zwracajmy uwagę na optymalizację efektywności pracowników, zmniejszenie kosztów energii procesowej, stosujmy energooszczędne technologie lakiernicze – wyliczał podczas niedawnej konferencji SPECTALIZM Tomasz Tomczyk, dyrektor działu szkoleń NOVOL. Zachęcał do wykorzystywania systemów rekuperacji (odzysk energii z ciepła odpadowego), ale też przeanalizowania, czy stosować narzędzia elektryczne, czy pneumatyczne.

Warto przejrzeć układy sprężonego powietrza i zlikwidować ewentualne nieszczelności. Nieszczelność o średnicy 1 mm sprawia, że tracimy 60 l powietrza na minutę. Na wyprodukowanie 1 m sześciennego sprężonego powietrza potrzebujemy natomiast ok. 0,5 kWh. Wreszcie, korzystajmy z energooszczędnych technologii lakierniczych. Taką do swojej linii SPECTRAL wprowadziła właśnie firma NOVOL.

Ta linia pozwala na skrócenie czasu procesu, możemy go też prowadzić w niższej temperaturze. Lakier SPECTRAL Klar 545-00 pozwala na osiągnięcie twardości roboczej po 15 minutach w 40°C. W stosunku do standardowych procesów możemy ten czas skrócić o 50%. Takie rzeczy pozwalają budować ekonomikę warsztatu i sprawiać, żeby rentowność nie malała. Dodatkowo warsztaty, które dziś borykają się z niską przepustowością, odnotują też, że nowa linia produktów zwiększy ją nawet o 30% opisywała podczas konferencji ekspert NOVOL.

Jak szacuje producent, wykorzystanie linii SPECTRAL Energy Saving pozwala na roczne oszczędności na poziomie blisko 22 tys. zł przy 25 naprawach przeprowadzonych miesięcznie. W przypadku 100 napraw jest to blisko 90 tys. zł.

Wywiad zarejestrowaliśmy podczas konferencji SPECTRALIZM, zorganizowanej przez NOVOL.

Czytaj także:
Rozmawiać czy iść do sądu? Jak negocjować z towarzystwem ubezpieczeniowym?

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony