Prawo

Prawo

ponad rok temu  18.10.2022, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

Naprawa auta na ulicy przed warsztatem? To niezgodne z przepisami - przypomina Straż Miejska

Na długiej liście podmiotów, które mogą przeprowadzić kontrolę w warsztacie samochodowym (tę listę szerzej prezentujemy TUTAJ) znajduje się oczywiście także Straż Miejska. I przedstawiciele tych służb z Gniezna w ostatnich tygodniach z tego prawa skorzystali. Wyniki?

Straż Miejska w Gnieźnie od początku tego roku przeprowadziła ponad 50 kontroli firm branży samochodowej prowadzących działalność gospodarczą w zakresie gospodarki odpadami. W związku ze stale występującymi tzw. dzikimi wysypiskami w niektórych rejonach miasta i poza nim, gdzie można znaleźć głównie części samochodowe i materiały poremontowe pod lupę wzięto warsztaty mechaniki pojazdowej oraz firmy budowlane.

Zupełnym lekceważeniem przepisów prawa obowiązujących w zakresie gospodarki odpadami wykazali się właściciele kilku warsztatów mechaniki pojazdowej na Os. Skiereszewo i Arkuszewie. Oprócz tego, że nie posiadali ważnych umów na odbiór odpadów, ujawniono także brak pojemników do gromadzenia odpadów, na posesjach panował ogólny bałagan świadczący o tym, że odpady zalegają tam od dłuższego czasu. Ponadto pojazdy naprawiane były poza terenem firmy, na ulicy albo oczekiwały tam na naprawę.

Strażnicy przypominają więc, że w pasie drogi publicznej mogą parkować pojazdy zarejestrowane, z ważnym ubezpieczeniem OC i przeglądem technicznym. Działalność gospodarcza nie może wykraczać poza obszar posesji.

Funkcjonariusze zapowiadają dalsze kontrole w tym zakresie.

na podstawie: gniezno.eu

Czytaj także:
Kto może skontrolować warsztat?

Komentarze (3)

dodaj komentarz
  • ~ Paweł 3 11 dni temu A u nas warsztat samochodowy wystawia samochody na miejscach parkingowych na ulicy bo na swoim terenie ma syf i bałagan. Blokuje przy tym miejsca parkingowe dla mieszkańców. Samochody stoją po kilka tygodni. Jaki przepis na to obowiązuje by to ukrócić?
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
  • ~ fran 2 ponad rok temu mi się to w głowie nie mieści. żeby zastawiać ulicę bo warsztat. w żadnym w którym bylem do tej pory nikt nie anektowali sobie chodnika ani ulicy. fakt że tylko do takich lepszych z motointegratora jeżdzę to wydawało mi się standardem że warsztat samochodowy ma własny plac...
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
  • ~ Jan 1 ponad rok temu Badania technicznego nie muszą mieć.
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
do góry strony